Pohárové intermezzo II

📅 24.11. 2022

Léto opět vyhrazené předkolům evropských pohárů. Docela mi to vyhovuje, že nemusím bojovat na více frontách. Všech našich 57 fanoušků se tedy může užívat tažením do ligové fáze.

Přestupy

Přestupů už tolik není. Podařilo se mi konsolidovat tým. Potřeboval jsem křídlo, středního záložníka a pravého obránce. Bohužel křídlo a pravý obránce se přivést nepodařilo. Proto na křídle začínám učit útočníky Alexandera Linda a Hervé Ghauda.

Toni Domgjoni

Kosovský reprezentant přišel zadarmo z Bronby Kodaň. Potřebovali jsme posílit střed zálohy, kde nám trochu scházela kvalita.

Ibon Badiola

Bývalý hráč Bilbaa, náš první Bask!. Nicméně moc šancí nedostává a zatím hraje za béčko. Musí čekat na svoji šanci. Podepsali jsme ho před Domgjonim a asi zbytečně.

Emmanuel Ogura

Z Dánska jsme přivedli tohoto Ghanského brankáře. Do brány se jen tak nedostane a asi další zbytečný příchod.

Odchody

Opustil nás Fedde Leysen a Sekou Deoucoure. Feddee nechtěl podepsat smlouvu a se Sekouem jsme nechtěli dál už spolupracovat my.

Liga mistrů

Ligu mistrů jsme odstartovali už v nultém předkole se San Marinským La Fiorita. Zápas dopadl debaklem 8:1 pro nás a ve finále nás opět čekal zápas s…

..Waleským mistrem TNS.

Zápas proti Waleskému mistrovi jsme opět nezvládli. Doufám, že už nikdy se s nimi nepotkáme. Příští sezonu už bude mistr startovat v 1. předkole, tak se jim snad vyhneme :D.

Zápas začal hrozně. Malá domů Motoce. Brankář Snorre se díval na prsa jedné fanynky a tekli jsme 0:1. V 6. minutě po hlavičce z centru po přímém kopu vyrovnal Williams. Nicnémě v 68. minutě prokličkoval od rohového praporku vše co mu stálo v cestě a zakončil tvrdě na zadní tyč.

Rozhodčí dostal od TNS asi nějaké všimné. Nejprve podplatí našeho glmana, ať čumí na vnady a nakońec i rozhodčího, který nepochopitelně neuznal gól Ghauda kvůli útočnému faulu Manciniho.

Nicméně není všem dnům konec, čeká nás ještě 2. předkolo konferenční ligy! Soupeřem nám bude Gruzinský mistr Dinamo Batumi.

Koeficient – kvalifikační místa.

Tento rok v lize se hraje už o 4 místa do Evropy místo 3! A mistr jde do 1. předkola LM. Jupí! 44. místo je parádní.

Konferenční liga

První zápas v Batumi byl opravdu náročný. Díky Walshovi a Ghaudovi jsme vedli už 2:0, do šanty ale Dinamo snížilo a v 64. minutě dokonce vyrovnalo. Byli jsme mírně lepší, ale postup nebyl rozhodně nic jasného.

Domácí zápas odstartoval skvěle, už ve 4. minutě jsme vedli. Nicméně hráči se potom začali drápat v řiti a hned jsme inkasovali. Lind se naštval a po brejku dal na 2:1. Nicméně po dalším drápání na řitním věnci jsme inkasovali a v 15. minutě to bylo 2:2.

Tento výsledek vydžel celých 90 minuta šlo se do prodloužení. V něm jsme nedali spousta šancí a jednu velkou přežili. Šlo se tedy do penalt, kde jsme byli šťastnější…

Stejně jako minulý rok, nás v dalším kole čekal příjemný soupeř – mistr Kosova. Do něho jsme vstoupili už v jiném rozestavení, protože 4-1-3-2 už nebylo pro nás. A vyplatilo se! Po dvou výhrách 3:0 a 1:0 jsme postoupili do zápasu o 70 milionů korun.

V posledním předkole nás čekal starý známý. Flora Tallin. Minulý rok jsme je porazili už v ligové fázy konferenční ligy. Nyní o jedno kolo dříve. Nicméně jsme si s nimi poradili parádně. Venku vyhráli 6:2 a doma už hráli uvolněně.

VÍTEJ KONFERENČNÍ LIGO – PODRUHÉ ZA SEBOU!

Soupeři v KL jsou těžší než minulý rok. Opět budeme Hrát s Aberdeenem. Sporting je nejtěžší soupeř. Od Sheriffu nevím, co čekat. No a čeká nás opět TNS. Snad se nám podaří je konečně porazit, Dunajská Streda a Astana budou týmy se kterými bychom rádi urvali aspoň bod.

V týmu mám konečně nějakého Andořana, pravý bek přišel z akademie. Sice nestojí za nic, ale já si řekl, že když už tu akademii mám, tak každý rok si nechám aspoň jednoho hráče.

Oslavy

Ty proběhly už po prvním zápase v Estonsku. Hráči se koupali v moři, já po nich házel kameny. Teda ne schválně. Mně byla zima. Nejsem blázen se koupat v Balském moři, žejo. Chtěl jsem házet žabky a zrovna ve vodě byli i hráči, které moje žabky odstřelovaly.

Když jsem po desáté za sebou trefil Ghauda, tak mě nařknul z rasismu. Za blbé kecy jsem po něm hodil i mobil – jeho mobil. Nebudu si ničit ten svůj.

Cestou domu jsme jeli na kole. Hráči slyšeli něco o klimatické nouzi a říkali, že už nechtějí lítat letadlem. Fakt skvělý nápad. Wolffí chtěl jet přes Holandsko. Prý kvůli tomu, že tam nejsou kopce a nebudeme muset tolik šlapat.

Až v Amsterdamu jsem zjistil, že se chtěl jen zhulit a nechat si narvat obří dilda do prdele. No co. Odvetu jsme stejně hráli až za týden a hráči si nějaké to povyražení zaslouží.

Zasekli jsme se ve Francii, kde stávkovala cyklostezka. Jakože opravdu. Netušil jsem, že i cyklostezka může stávkovat, ale jak se znovu ukázalo, Francie je mekka stávek.

Domu jsme dojeli 4 hodiny před odvetou. Majitel nervózně přešlapoval. Přijít o postup tím, že bychom nestihli dojet, to bych asi se už nesměl v Andoře ani objevit.

Naštěstí se vše obešlo bez problémů, odvetu jsme zvládli, tak jsem po zápase jen pokračovali v oslavách. Majitel se zúčastnit nechtěl, prý se nemohl dočkat nového dílu Rodinných pout a rád se na to dívá se ženou a nechce si to nechat ujít.

Oslavy pokračovaly ještě dva týdny, proto superpohár hráli hráči béčka. Hráči A-týmu toho moc nenaspali a neprošli by ani přes případné antidopingové testy. Ani nevím kolik kilo koksu hráči spotřebovali. Hlavně Mancini se v tomhle vyžívá. Má kamarády z drogových kartelů a zásobuje spoluhráči kvalitním matrošem. I proto je v kabině tak oblíbený.

Superpohár

Konečně jsme vyhráli i superpohár! Nastoupili jsme s B-týmem a přesto vyhráli vysoce 4:0 a soupeře k ničemu nepustili.

Hráči si řekli o místo v A-týmu. Nicméně na soupisku pro poháry se asi nikdo (krom Linda) nedostane…

Dosavadní cíle

  • Postup do 2. ligy ✅
  • Postup do 1. ligy ✅
  • Postup do předkol evropských pohárů ✅
  • Vyhrát 1. ligu ✅
  • Stát se profesionálním klubem ✅
  • Postup do základní skupiny nějakého z evropských pohárů ✅
  • Postup do Ligy mistrů
  • Převzít andorskou repre a dostat se s ní na Euro

Žádný nový cíl jsem nesplnil, ale nemůže to jít vždy tak rychle :))

Odkaz na další části deníku

Pohárové intermezzo II

Léto opět vyhrazené předkolům evropských pohárů. Docela…

Číst více

Druhá sezona v nejvyšší soutěži

Po první úspěšné sezóně nemohl být jiný…

Číst více

Pohárové intermezzo

Jelikož andorská liga začíná až koncem září,…

Číst více

První sezóna v nejvyšší soutěži

Před sezónou jsem měl trochu obavy, vzhledem…

Číst více

Prosvištění druhou ligou

Ze sezóny jsem měl ze začátku obavy….

Číst více

CE Jenlai – první sezóna

První sezóna je za námi. Byla hodně…

Číst více
📅 24.11. 2022

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.