Pohárové intermezzo

📅 20.11. 2022

Jelikož andorská liga začíná až koncem září, tak celé léto jsme měli na to, soustředit se jen a pouze na kvalifikaci evropských pohárů. Bohužel do té doby nestihly dojít všechny posily, takže jsme museli hrát víceméně s hráči, kteří vybojovali titul.

Přestupy

Zde uvedu hráče, které se mi povedlo zapsat na soupisku:

Josh Harrop

Odchovanec Aberdeenu, velká posila do středu zálohy, o stupeň lepší hráč, než jsme dosud měli v klubu. Hodně si od něj slibuju

Appiah-Forson

Odchovanec West Hamu, takového playera by byl hřích nepodepsat.

Jay Hogarth

Odchovanec Rangers a konečně nějaký kvalitní gólman. Najít dobrého gólmana je fakt peklo 🙂

Další hráči

Na poháry k nám přestoupili i další hráči, bohužel ale v průběhu kvůli tomu, že byly beze smlouvy rychle odešli. Odehráli v pohárech něco. Pak ještě Andrei Motoc, ten ale zasáhl jen do 2 zápasů, tak jsem ho do výběru tolik neuváděl. Nicméně je to Moldavský reprezentant.

Odchody

Poprvé v historii andorský klub (aspoň podle fm), prodal někoho za finanční částku. Sice to je jen 132000,-Kč, ale jak se to říká, velký krok pro lidstvo, ale malý krok pro klub nebo tak nějak. Mehdi nám pomohl v nultém předkole LM a pak odešel. Ať se mu v nižších soutěžích daří!

Liga mistrů

Ligu mistrů jsme odstartovali už v nultém předkole s Gibraltarským mistrem Red Imps. Zápas jsem zvládli na výbornou, vyhráli 9:1 a postoupili do finále nultého předkolo, kde nás čekal velmi těžký oříšek – Waleský mistr TNS.

Zápas proti Waleskému mistrovi jsme nezvládli. Byli jsme celý zápas horší, což bylo důsledkem dvou hrozně rychlých gólů. Prakticky hned bylo po zápase. Potěšilo mě, že jsme se dokázali zvednout a nakonec vstřelit aspoň jednu branku po standardní situaci.

Nicméně není všem dnům konec, čeká nás ještě 2. předkolo konferenční ligy! Soupeřem nám bude Islandský mistr Breidablik.

Konferenční liga

První zápas s Islandským mistrem byl velice těžký, jelikož jsme doma prohrávali a museli zápas otáčet. Otočili jsme už na 3:1, ale bohužel pak inkasovali. To znamenalo, že jsme v odvetě museli být hodně opatrní.

Do odvety jsme narukovali sice se stejným rozestavením, ale s defenzivní taktikou a velice zasunutým blokem. Kdo by to byl čekal, že vyčkávací taktika nám zajistí vítězství 4:1. Třešničkou na dortu bylo to, že v dalším kole nás čekalo san marinské Tre Penne, které vyřadilo gibraltarského mistra – Red Imps. Snažšího soupeře jsme si nemohli přát!

V zápase s Tre Penne jsme nepřipustili žádné drama a po výsledcích 6:0 a 7:0 postoupili do play-off o Konferenční ligu a to ve velkém stylu. V posledním předkole se bude o více než 70 miliónů korun. Tento obnos by dokázal náš klub povznést na další úroveň například tím, že bychom mohli za tyto peníze vybudovat tréninkové hřiště.

V důležitém zápase o všechno nás bude čekat Bosenský mistr FK Sarajevo.

Na zápas se Sarajevem jsem zvolil opět defenzivnější taktiku jako v zápase na Islandu a to přesto, že jsem hrál první zápas doma. A takový skvělý výsledek jsem nečekal ani v nejlepším snu. V prvním zápase jsme vyhráli 6:0 a téměř si zajistili postup do Konferenční ligy už po 90. minutách! V odvetě jsme pak postup pečetili po špatném výkonu a šťastné remíze 1:1.

VÍTEJ KONFERENČNÍ LIGO!

Soupeři v KL jsou docela těžcí, Krom Tallinnu o stupeň lepší soupeři, než jsme potkali v předkolech. Ale pokusíme se něco uhrát. Dostat se do TOP 24 by byl sen, ale asi budeme muset snít jindy, minulý rok k postupu stačilo 6 bodů, což když se zadaří může teoreticky vyjít (Flora a Baku), ale to by nám musela skupina opravdu perfektně vyjít.

Nejvíc se těším na výjezd do Brigtonu. A zápas, od kterého nejvíc čekám je druhý zápas doma s Florou.

Mrzí mě, že nemám v týmu žádného Andořana nebo odchovance, to totiž znamená, že na soupisku pro poháry mohu zapsat pouze 17 hráčů (8 míst musí zůstat volné). Proto se budu snažit ligu hrát s jinými hráči než Konferenční ligu. Zranění by bolela dvojnásob.

Oslavy

Nový majitel António Lourenco mě pozval k sobě do kanceláře a vypadal poprvé šťastně. Vždy byl takový ujatý jak pravítko a teď zářil štěstím. Klub koupil minulý rok za 4 milióny korun a teď mu vydělal přes 70 milionů. Samozřejmě většinu toho vrazí zpátky do klubu, ale investice se mu rozhodně vrátila.

Jak jsem vešel do dveří, tak začal něco portugalsky vykládat a začal mi líbat čelo. Problém byl, že jsem si před tím, než jsem vešel do jeho kanceláře namazal čelo Indulonou, ne z nějakého důvodu. Prostě jsem našel v šatně po hráčích indulonu (snad to byla indulona), zbývala tam troška, tak nerad plýtvám a nenapadlo mě nic lepšího, než si zbytek indulony aplikovat na čelo.

Antoniovi pusa sjela mimo můj obličej a spadl na roh stolu. Krapet si rozsekl hlavu a už tak veselý nebyl. Šel na šití do nemocnice. Když se další den vrátil, tak už tak nadšený není. Mám pocit, že mě moc nemusí, ale dokud budu přinášet do pokladnice lofásky, tak se o místo snad bát nemusím.

Co se týče oslav v kabině, tak byly decentní. Hráči se porvali v kabině, protože si záviděli, kdo je a není na soupisce pro základní skupinu. Hlavně hráči kteří vybojovali postup v předkolech a pak zjistili, že musí do béčka a nahradí je jiní hráči působili značně nespokojeně.

Nakonec jsem to vyřešil po svém. Řekl jsem jim, že ti, co nejsou na soupisce pro Konferenční ligu budou mít šanci se ukázat v lize a Superpoháru a pokud se ukáží, tak třeba je příště na soupisku zařadím.

No, co vám budu říkat. Moc mi to nesežrali a oslavy i tady nebyly nejveselejší.

Nakonec jsem si zašel se 3 svými nejoblíbenějšími hráči (kteří o místo v sestavě během roku ještě nepřišli) na bowling a pak zapařit Fifu.

Samozřejmě všechno vyhrál Mancini, Druhý byl Ghaud, třetí Kamate a poslední já. Jak v bowlinku, tak v turnaji ve Fifě.

Cestou domu jsme zašli ještě do hospody si zahrát fotbálek a aspoň ten jsem vyhrál, když jsem s Kamatem rozdrtil Manciniho a Ghauda. A co na plat, že Mancini měl v té době otravu alkoholem a Ghaud byl v době zápasu celou dobu na záchodě. Vítězství 6:5 se počítá. Jen škoda, těch 5 vlastňáků….

Superpohár

Do domácích soutěží jsme nevstoupili úplně nejlépe a prohráli jsme superpohár. Hráli jsme sice s náhradníky (hráči, co hrají v B-týmu) ale i tak mě prohra dost mrzela.

Jak můžete vidět, tak mezi posilami je i nestárnoucí Standa Tecl, který si svým výkonem zavřel asi dveře do áčka a Slovák ze Sparty Adam Goljan, který naopak v zápase zaujal a šanci v A-týmu si zaslouží.

Hráči mimo soupisku konferenční ligy se moc nepředvedli…

Dosavadní cíle

  • Postup do 2. ligy ✅
  • Postup do 1. ligy ✅
  • Postup do předkol evropských pohárů ✅
  • Vyhrát 1. ligu ✅
  • Stát se profesionálním klubem
  • Postup do základní skupiny nějakého z evropských pohárů ✅ 🆕
  • Postup do Ligy mistrů
  • Převzít andorskou repre a dostat se s ní na Euro

Profesionálním klubem se snad v dohledné době také staneme.

Odkaz na další části deníku

Pohárové intermezzo II

Léto opět vyhrazené předkolům evropských pohárů. Docela…

Číst více

Druhá sezona v nejvyšší soutěži

Po první úspěšné sezóně nemohl být jiný…

Číst více

Pohárové intermezzo

Jelikož andorská liga začíná až koncem září,…

Číst více

První sezóna v nejvyšší soutěži

Před sezónou jsem měl trochu obavy, vzhledem…

Číst více

Prosvištění druhou ligou

Ze sezóny jsem měl ze začátku obavy….

Číst více

CE Jenlai – první sezóna

První sezóna je za námi. Byla hodně…

Číst více
📅 20.11. 2022

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.