Druhá sezona v nejvyšší soutěži

📅 22.11. 2022

Po první úspěšné sezóně nemohl být jiný cíl obhajoba titulu a pokusit se uhrát nějaký hezký výsledek v Konferenční lize. A majitel mi to dal jasně najevo, že jestli si chci udržet místo, tak musím:
a) nepoužívat indulonu
b) vyhrát ligu

Bylo to dost tvrdé, však jsem za 3 roky vyhrál skoro všechno co se dalo. Majitel mi ale připomněl, že jsem ve druhé sezóně vypadl ve čtvrtfinále poháru. Mimo jiné odkoupil už prvoligový klub, tak ať na něj s tímto nechodím.

No co, kdybych nevyhrál ligu, tak by to bylo zklamání. Sice se majitel chová dost povýšeně a nafoukaně, ale tak s ním stejně moc mluvit nemusím, protože jsem se rozhodl, že mu budu posílat e-maily nebo poštovního holuba. Jsem hlavně v kabině, kde to taky není růžové, ale aspoň je tam Mancini.

Přestupy

První část přestupů jsem zmínil už v předchozím příspěvku, teď jde ale o další přestupy, které často nemohly ani zasáhnout do pohárů, protože jsme je přivedli až po uzávěrce…

Oscar Snore

Potřeboval jsem kvalitní dvojku a to odchovanec Lyngby splňoval na jedničku.

Marios Tsaousis

Problém na kraji obrany jsme řešili tímto bývalým řeckým mládežnickým reprezentantem.

Liam Welsh

Jedna z největších posil. Odchovanec Evertonu se hned jal exekuci pokutových kopů a v sezoně dal všechny. Takovej bílej Kanga.

Bryce Washington

Majitel chtěl, abychom přivedli nějakýho amíka, prý abych trénoval americké úsměvy. Tak jsem jich pár přivedl no. Prvním je Bryce, sice přišel jako střední obránce, ale vzhledem k špatně obsazenému postu pravého beka, tak hrál především tam.

Rhys Williams

Tohle byla přestupová bomba. Nemohl jsem věřit tomu, že k nám chtěl. Skvělej stoper, Liverpool ho už nechtěl, tak jsem po něm musel hned skočit.

Tyler Wolff

Ligové zápasy hrajeme nově i na křídla a tiki-taka s vysokým obraným blokem. Proto jsme potřebovali kvalitní křídlo. Proto přišel tento američan, který mě bude učit se usmívat na majitele a myslet si přitom, že je to uplnej retard. Wolfímu trvalo zapracování do týmu delší dobu a chvíli hrál v b-týmu než jsme ho posunuli do áčka.

Mattia Zennaro

Mattia přišel až ke konci soutěže a vyztužil naši záložní řadu. Protože spousta záložníků po sezoně odejde, nechtějí podepsat smlouvu, tak jsem přivedl dalšího Itala, ať má Mancini kamaráda.

Jackson Conway

Další hráč, co mě bude učit se usmívat, i když na to teda moc nevypadá… Je to věž do vápna, která vytvoří tlak na Manciniho. Můžu říci, že ke konci ligy dokonce Manciniho odsunul na lavičku popř. na pravé křídlo.

Marco Farfan

A posední americkou posilou byl Marco Farfan. Hráč, který si zahrál jedno utkání i za nároďák USA je nyní první volbou na levého beka.

Alexander Lind

V týmu máme spoustu kvalitních útočníků a čtvrtým do party je posila Alexander Lind. Přišel ze Silkeborgu a točil se s ostatními útočníky.

Tým

Tady je ukázka týmu po sezóně. Bohužel někteří odejdou kvůli tomu, že buď jsou to zlatokopky a chtějí moc peněz, nebo nebyli spokojeni s herním vytížením a chtějí zdrhnout.

Taktika

V lize jsem často začal využívat i rozestavení 4-3-3, náš tým už je snad na úrovni, kdy ho může zvládnout a nemusíme se spoléhat jen na nakopávané míče.

Sezóna

Sezónu rozdělím do několika částí, Evropa, pohár a liga. Začněme ligou

Liga

Ligu jsme dokázali opět vyhrát. V klubu mi za to nikdo ani nepoděkoval, si nějak na to zvykli nebo co. A to jsme zrovna ve 2. sezóně, která je pro nováčky vždycky nejtěžší!

Na začátku soutěže jsme se trochu strachovali, ale nakonec FC Santa Coloma, která byla pár kol i před námi, začala brutálně ztrácet. My se uklidnili a zlepšili výsledky.

A opět jsme mohli křepčit s pohárem. Mancini mně jebnul pohárem do oka. Tak jsem se mu vysral do kopaček. Doteď si myslí, že to byl Conway, nakecal jsem mu, že je to americká tradice.

Pohár

Domácí pohár jsme opět vyhráli, ve čtvrtfinále nám hodně zatrnulo, když jsme sice vedli 2:0, ale ve druhé půli Inter vyrovnal na 2:2. Naštěstí nás krásnou ranou vysvobodil Tsauousis. Od této doby jsem věděl, že musím hrát spíš na držení míče než na nákopy. Zápasy jsme v domácích soutěžích neměli vůbec pod kontrolou.

Evropa

Nakonec to nejzábavnější. Evropa.

Evropu jsme nezačali vůbec dobře, sice jsme na Aberdeenu vedli po gólu Motoce ze standardní situaci, ale nakonec jsme ji neudrželi a prohráli 3:1.

Druhý zápas byl o něco lepší. S Tallinem jsme hráli vyrovnaný zápas, nakonec ale v poslední desetiminutovce utekl Mancini obráncům a vystřelil nám výhru 1:0!

Následoval domácí zápas s Apoloem Limmasol, abysme mohli pomýšlet na postup, potřebovali bychom aspoň remízu, osud k nám byl dost přívětivý a nakonec jsme vyhráli 2:0 po dvou gólech Manciniho a měli postup na dosah!

Další zápas nás čekal na Brightonu, kde jsme si ani neškrtli. S prohrou 0:3 nešlo moc co dělat. Ač v té době to byl poslední tým Premier league, v Evropě ale sbíral jedno vítězství za druhým…

Postup jsme stvrdili hned v zápase proti Baku. Výhru 1:0 nám vystřelil stoper Douroure. Poslední, co jsme chtěli bylo uhrát něco v AEK Athény, abychom z venku přivezli aspoň nějaký bod, když jsme v Británii oba zápasy prohráli…

Mise se vydařila, přečkali jsme neskutečný tlak soupeře, prohrávali jsme, ale nakonec Motoc zařídil bod.

Konferenční ligu končíme na 13. místě se ziskem 10 bodů. To není špatné.

V šestnáctifinále nám byl vylosován Bulharská tým CSKA Sofia.

Venku jsme rychle prohrávali 2:0, naštěstí zimní posila Conway z USA snížila a do odvety jsme šli s jednogólovou ztrátou.

V domácí odvetě jsme opakovali špatný vstup do utkání a během 14 minut jsme prohrávali zase 2:0. Do druhé půle jsme přešli na hru na 3 útočníky a vyplatilo se. V 58. a 64. jsme dali gól zásluhou Conwaye a Manciniho a vyrovnali. Bohužel to bylo vše. Další šance jsme už nedokázali proměnit a skončili jsme v šestnáctifinále. Ale i tak si myslím, že na Andoru dobrý.

A celý pavouk zde.

B tým

Béčko opět suverénně vyhrálo druhou ligu,

Dosavadní cíle

Jak jsem psal v prvním příspěvku, že mám nějaké dlouhodobé cíle, tak si je pojďme zatím shrnout:

  • Postup do 2. ligy ✅
  • Postup do 1. ligy ✅
  • Postup do předkol evropských pohárů ✅
  • Vyhrát 1. ligu ✅
  • Stát se profesionálním klubem ✅
  • Postup do základní skupiny nějakého z evropských pohárů ✅
  • Postup do Ligy mistrů
  • Převzít andorskou repre a dostat se s ní na Euro

Ano, stali jsme se profi klubem! Bylo divné, že jsme byli jediným týmem v hlavní fázi evropského poháru jako neprofesionální tým. Majitel mr. Pravítko v prdeli nakonec schválil můj požadavek o profesionalizaci.

Odkaz na další části deníku

Pohárové intermezzo II

Léto opět vyhrazené předkolům evropských pohárů. Docela…

Číst více

Druhá sezona v nejvyšší soutěži

Po první úspěšné sezóně nemohl být jiný…

Číst více

Pohárové intermezzo

Jelikož andorská liga začíná až koncem září,…

Číst více

První sezóna v nejvyšší soutěži

Před sezónou jsem měl trochu obavy, vzhledem…

Číst více

Prosvištění druhou ligou

Ze sezóny jsem měl ze začátku obavy….

Číst více

CE Jenlai – první sezóna

První sezóna je za námi. Byla hodně…

Číst více
📅 22.11. 2022

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.