CE Jenlai – první sezóna

📅 16.11. 2022

První sezóna je za námi. Byla hodně turbulentní. Přišlo k nám spousta hráčů, spousta jsem jich propustil. Žádného hráče neznám jménem, protože se jich tu je tolik..

Přestupy

Přestupů do klubu bylo spousta z nich po podepsání hned propuštěných… fluktulace kádru byla fakt velká a nebudu sem přidávat hráče, kteří zahrají 8 zápasů a hned odejdou.

Taktika

Zatím nemám kvalitní hráče. Hrajeme jednoduše nákopy na útočníky (bohužel nemáme silné útočníky, takoví by nám dost pomohli). V průběhu sezóny jsme zvýšili tempo hry, zvýšili celotýmový pressing (předtím jsem presoval jen střední záložníky v instrukcích k soupeři). Začali jsme více centrovat.

Změnil jsem i mentalitu obránců z “defend” na “cover”. Protože jsem dostával spoustu gólů z nákopů za obranu. Po změně už to bylo o něco lepší a obránci si náběhy soupeřových útočníků lépe hlídali.

Sezóna

Sezóna nezačala úplně dobře, hlavně po prohře s Ordinado B ve druhém vzájemném zápase jsem už rezignoval na možnosti postoupit. Ztráceli jsme na ně 10 bodů jelikož oni do té doby neztratili ani bod. Už jsem se už smiřoval, že se do play-off o postup nedostanu. Nicméně co osud nechtěl – oni začali ztrácet a my nakonec ligu i s náskokem vyhráli :).

Oslavy jak kráva, majitel mi pochcal kancelář (ano šel ke mně domu a vychcal se mi na stůl, protože si myslel, že je na záchodě, halucinace z houbiček byly epesní).

Nicméně potom, co jsem druhý den řekl majiteli, že ještě musíme postoupit přes suverénní Pas de la Casa, z druhé skupiny, tak se naštval, že máme titul a je nám to zatím k ničemu. Začal zmateně pobíhat po mém bytě, kde přespal pod stolem a nadávat na všechno okolo.

Ve druhé skupině bylo naše béčko a skončilo 2., což byl také skvělý úspěch. Naše béčko je jediným týmem, který v sezóně našeho finálového soupeře porazilo. Čeká nás asi nejtěžší soupeř.

Finále o postup

V prvním zápase jsme vedli 2:0, soupeř nedal dost šancí, ale nakonec snížil na konečných 2:1. Ve druhém zápase jsme vedli 1:0 a v 85. minutě už jsem prozíravě poslal do hry náhradníky, ať to dočutaj…

… a hovado Hurtado (který po sezóně odešel do první ligy) mi 2x utekl a dal dva góly. Šlo se tedy do prodloužení. Kde jsme se až na posledních 10 minut furt bránili a dostali se do penalt.

V páté sérii to bylo 4:4 s tím, že my jsme jednu nedali a soupeř pokud by dal, tak by postoupil on. Ale naštěstí nedal.

Pak nedal ani náš hráč, ale naštěstí neproměnil ani soupeř a poslední série dopadla skvěle. Oni po třetí za sebou nedali a Leavey posul Jenlai do druhé ligy!

Šampioni! Druhá liga volá. Jupí jou!

Majitel chtěl zase slavit, ale na to jsem mu už nekývnul. Nebudu prostě si nechávat pochcávat vlastní byt. Jakože kdyby mi konečně dali kancl, tak možná bych si ho nechal zechcat, když by vlastně byl jeho. Vymluvil jsem se, že jdu pomáhat opuštěným štěňatům stavět přístřešky do Bolívie a asi mi uvěřil…

Kádr

Kádr nemá smysl představovat, když hráči zůstávají na pár zápasů a pak je někdo podepíše. Hráče získávám hlavně mladé z klubů, které hráče propouští. Když propouští švédské kluby, mám 1/3 týmu švédů, pak Irů. Už abych mohl dávat aspoň poloprofesionální kontrakty…

Odkaz na další části deníku

Pohárové intermezzo II

Léto opět vyhrazené předkolům evropských pohárů. Docela mi to vyhovuje, že nemusím bojovat na více…

Číst více

Druhá sezona v nejvyšší soutěži

Po první úspěšné sezóně nemohl být jiný cíl obhajoba titulu a pokusit se uhrát nějaký…

Číst více

Pohárové intermezzo

Jelikož andorská liga začíná až koncem září, tak celé léto jsme měli na to, soustředit…

Číst více

První sezóna v nejvyšší soutěži

Před sezónou jsem měl trochu obavy, vzhledem k prohranému čtvrtfinále v minulé sezóně proti týmu,…

Číst více

Prosvištění druhou ligou

Ze sezóny jsem měl ze začátku obavy. Jelikož nám odešli nejlepší hráči, kteří vykopali postup…

Číst více

CE Jenlai – první sezóna

První sezóna je za námi. Byla hodně turbulentní. Přišlo k nám spousta hráčů, spousta jsem…

Číst více
📅 16.11. 2022

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.