První sezóna v nejvyšší soutěži

📅 17.11. 2022

Před sezónou jsem měl trochu obavy, vzhledem k prohranému čtvrtfinále v minulé sezóně proti týmu, který patřil k horším týmům první ligy, jsem tušil, že by sezóna nemusela být nejpovedenější. Nicméně kvalitně jsme posílili a od 2. zápasu i změnili taktiku, tak to mi dávalo nějakou naději, že by to nemuselo být tak hrozné.

Na druhou stranu jsem postavil naprosto nový tým, který nebyl na sebe zvyklý. A jak se to povedlo? No nepředbíhejme, vše postupně.

Přestupy

Konečně můžu mluvit o přestupech, protože jsem mohl podepsat s hráči smlouvy na částečný úvazek alespoň na rok. Přestavíme si tedy největší hvězdy – v první lize jsme postavili vlastně úplně nový tým a snad nikdo z minulé sezony moc nehrál.

Lorenzo Penchini

Odchovanec Fiorentiny, se kterým se v Itálii nepočítalo, přišel v létě a zpevnil naši defenzivu. I když na začátku sezony hrál hlavně za béčko, tak se dokázal probojovat do A-týmu a hrát většinou v základní sestavě.

Sekou Doucoure

Střední obránce, který hrál v základu od začátku. Hodně pomohl naši defenzivě. Přišel k nám z juniorky PSG, takže kvalitu nějakou mít musel.

Lenny Dziki

Odchovanec Lensu hrál za nás celou sezonu. Naše taktika na defenzivním záložníkovi stojí, byl na něj spoleh po celou sezonu.

Noah Schuler

Odchovanec Strasbourgu byl středním záložníkem, který dokázal rozhodovat zápasy. Hrál středního záložníka s ofenzivními úkoly a ty dokázal skvěle plnit.

Issiaka Kamate

Původně přišel jako hráč na kraj zálohy, po změně taktiky musel ale hrát veprostřed zálohy a úlohu skvěle zvládl. Před sezónou přišel z Interu Milán.

Mehdi Gacem

Odchovanec Marseille přišel jako levý záložník a měl se prát o místo s Kamatem. Nakonec ale odehrál značnou část sezony jako levý obránce, jelikož levých obránců jsme moc neměli. Na to, že hrál mimo svoji pozici hrál dobře a pokud bude z jeho strany zájem, tak s ním počítám i pro další sezónu.

Jackques-Hervé Ghaud

Skvělý útočník, na úroveň androské ligy nesmírně rychlý. Přišel z Marseille a potvrdit to, proč přišel. Dokonce podepsal smlouvu už i na další sezonu, takže s ním můžu dále počítat ve svých plánech.

Tommaso Mancini

A teď největší hvězda. Tommaso Mancini. Hráč, kterého jsem hrozně dlouho chtěl. Vysoký a silný hráč, kterého jsme dva roky sháněli. Potvrdil proč přišel a s Ghaudem tvořil velice silnou útočnou dvojku.

Jeden z mála hráčům, kvůli kterým jsem přizpůsobil taktiku. Jednou za mnou přišel a fňágal, že nechce hrát napadajícího útočníka, ale chce být věž. Tak jsem mu vyhověl a naštěstí to na výsledky nemělo vliv. Všichni hráli na něj dlouhé míč a on si s nimi skvěle poradil, což ale od hráče, který rok působil v akademii Juventusu šlo očekávat.

A nejlepší na tom všem je, že v zimě podepsal na další rok, tak ho budu mít k dispozici i pro příští sezónu!

Zimní posily

V zimě jsme posílili zkušenými hráči z Jižní Ameriky, co měli vysokou reputaci. Protože hráči s vysokou reputací mají vliv i na reputaci týmu ve kterém jsou. Proto potřebuji do týmu dostávat i tyto veterány.

Za zmínku stojí Gaston Diaz, který hrál jeden zápas za Argentinskou repre, Adrián Bone – brankář se 3 starty za Ekvádor. Darwin Andrade – trojnásobný Kolumbijský reprezentant. Pak ještě Julián Veláquez, ale ten přišel spíš kvůli schopnostem, jelikož nemá start za repre, tak jeho reputace není vysoká. Budu rád, když tito hráči u nás zůstanou i příští sezónu (nyní hrají beze smlouvy), ale to budé těžké…zatím kontrakt na částečný úvazek několikrát vždy odmítli.

Taktika

Po úvodním zápase (2:2) jsem se rozhodl změnit taktiku a z dosud hraného 4-4-2 jsem se rozhodl pro hru bez křídel (ač vlastně také 4-4-2). Chtěl jsem taktiku se 2 útočníky, ale takovou, kde budu mít převahu ve středu hřiště při odražených míčích, v čemž býval předtím problém.

Sezóna

Sezóna dopadla fantastiky. Získali jsme double! Vše to ještě vyšperkovala výhra B-týmu ve druhé lize. Dostali jsme se tedy do Ligy Mistrů! Resp. do 0. předkola. Byl bych moc rád, kdybych se dostal aspoň do 3. předkola konferenční ligy, ale bude to nadmíru těžké…musíme se pokusit posílit.

V sezóně klub změnil majitele, protože jsem původního dostal do velkých finančních problémů a příští rok se z nich musím dostat (jeden z požadavků vedení). S novým majitelem už není taková sranda. Kravaťák. Nicméně už mám aspoň vlastní kancelář a nemusím furt pracovat na HO.

Oslava double nyní proběhla s hráči a ne s majitelem. Mancini se při oslavách bouchl do hlavy a zranil se na 5 týdnů. To samé i Ghaud. Tak jen doufám, že budou připraveni na nulté předkolo LM. Jelikož liga začíná až ve druhé polovině září, tak celé léto budeme válčit na evropské scéně…snad z toho budou víc než jen 3 zápasy, které máme garantované.

Hráči

Pamatujete na Cabrala, kterého jsem podepsal minulý rok? No tak se nedostal na hřiště ani na jednu minutu. Celou sezonu strávil v béčku a po sezóně s ním rozvážu smlouvu. Za ten rok jsme dostali tým prostě na vyšší úroveň.

B tým

Béčko suverénně vyhrálo druhou ligu, ve které ale musí zůstat, protože B-tým postoupit do první ligy nemůže. Škoda.

Dosavadní cíle

Jak jsem psal v prvním příspěvku, že mám nějaké dlouhodobé cíle, tak si je pojďme zatím shrnout:

  • Postup do 2. ligy ✅
  • Postup do 1. ligy ✅
  • Postup do předkol evropských pohárů ✅
  • Vyhrát 1. ligu ✅
  • Stát se profesionálním klubem
  • Postup do základní skupiny nějakého z evropských pohárů
  • Postup do Ligy mistrů
  • Převzít andorskou repre a dostat se s ní na Euro

Co bych chtěl ale dokázat v příštích sezónách je hlavně vydělat dost peněz a vytvořit akademii. Protože zatím mi do týmu kvůli její absenci nechodí žádní juniorští kandidáti a tohle je věc, kterou pro splnění posledního cíle budu muset splnit…

Odkaz na další části deníku

Pohárové intermezzo II

Léto opět vyhrazené předkolům evropských pohárů. Docela…

Číst více

Druhá sezona v nejvyšší soutěži

Po první úspěšné sezóně nemohl být jiný…

Číst více

Pohárové intermezzo

Jelikož andorská liga začíná až koncem září,…

Číst více

První sezóna v nejvyšší soutěži

Před sezónou jsem měl trochu obavy, vzhledem…

Číst více

Prosvištění druhou ligou

Ze sezóny jsem měl ze začátku obavy….

Číst více

CE Jenlai – první sezóna

První sezóna je za námi. Byla hodně…

Číst více
📅 17.11. 2022

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.