Marvel filmy

📅 08.12. 2022

Marvel filmy jsou kolekce filmů, počínaje Iron Manem v roce 2008, vyvinutou společností Marvel Studios. Jedná se o celosvětově úspěšnou řadu filmů založenou na komiksových postavách, které tvoří vesmír Marvel Comics. Marvell filmy zahrnují Avengers, Captain America, Doctor Strange, Ant Man, Spider Man, Guardians of the Galaxy a další. V současnosti se Marvel filmy točí pod Disneyho studiem, které převzalo Marvel v roce 2009.

Vize společnosti Marvel je být jedním z nejuznávanějších vydavatelských a produkčních domů na světě, který poskytuje světové klasické a moderní příběhy a postavy, které osloví a inspirovají jeho publikum. Společnost Marvel se zaměřuje na udržování vynikající kvality a originálních nápadů, které umožní každému vyjádřit svůj osobitý smysl pro realismus a individualitu. Společnost Marvel se také snaží dát okolnímu světu informace o hodnotách, jako jsou lidskost, hodnota života a spravedlnost.

Marvel filmy chronologicky, jak jdou po sobě podle data vydání

 1. Iron Man (2008)
 2. The Incredible Hulk (2008)
 3. Iron Man 2 (2010)
 4. Thor (2011)
 5. Captain America: The First Avenger (2011)
 6. The Avengers (2012)
 7. Iron Man 3 (2013)
 8. Thor: The Dark World (2013)
 9. Captain America: The Winter Soldier (2014)
 10. Guardians of the Galaxy (2014)
 11. Avengers: Age of Ultron (2015)
 12. Ant-Man (2015)
 13. Captain America: Civil War (2016)
 14. Doctor Strange (2016)
 15. Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
 16. Spider-Man: Homecoming (2017)
 17. Thor: Ragnarok (2017)
 18. Black Panther (2018)
 19. Avengers: Infinity War (2018)
 20. Ant-Man and The Wasp (2018)
 21. Captain Marvel (2019)
 22. Avengers: Endgame (2019)
 23. Spider-Man: Far From Home (2019)

Marvel filmy pořadí v jakém je sledovat podle časové linky:

Název filmuZařazení děje
Captain America: První Avenger1943 – 1945
Captain Marvel1995
Iron Man2010
Iron Man 2
Neuvěřitelný Hulkčasově nespecifikováno, pre-Avengers
Thor2011
Avengers2012
Iron Man 3půl roku po Avengers
Thor: Temný svět2012- 2015
Captain America: Návrat prvního Avengera2012- 2015
Strážci Galaxie2014
Strážci Galaxie vol. 22014- 2017
Avengers: Age of Ultron2015
Ant-Man2015
Captain America: Občanská válka2015 – 2017
Black Widow2015 – 2017
Spider-Man: Homecoming2015 – 2017
Doctor Strange2016 – 2017
Black Panther2017
Thor: Ragnarok2015 – 2017
Avengers: Infinity War2017
Ant-Man a Wasp2017 – 2022 (před Endgame)
Avengers: Endgame2017 – 2022
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings2023
Spider-Man: Daleko od domova2024
Spider-Man: Bez domova2024
Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
Thor: Láska jako hrompo Endgame
Black Panther: Wakanda nechť žije

Marvel postavy

Iron Man/Tony Stark

Iron Man, nebo-li Tony Stark, je fiktivní postava ze stejnojmenné komiksové série, která je vydávána výhradně vydavatelstvím Marvel Comics. Tony Stark je vynálezce a bohatý podnikatel, který se pokouší vyřešit své problémy pomocí technologií. Jeho jméno se také často objevuje v filmové kinematografii, protože mnoho společností se ho snaží využít do svých filmových počinů. Je považován za jednoho z nejslavnějších superhrdinů.

Captain America/Steve Rogers

Captain America/Steve Rogers je americký superhrdina, který byl vytvořen ve čtyřicátých letech pro účely války. Je největším hrdinou Marvel Universe a jeho silou je jeho bezúhonnost. Původně byl Steve Rogers slabý a nemocný muž, ale po desítkách experimentů a vystavení zakázanému válečnému serum se stal silným a zdravým mužem s superhuman schopnostmi. Vzhledem k jeho věrnosti svému národu, je Captain America jedním z nejkontroverznějších hrdinů Marvel Universe.

Thor

Thor je americký fiktivní superhrdina ze světa Marvel Comics. Byl stvořen Stanem Lee a Larrym Liebersem a debutoval v komiksu Journey into Mystery #83 v roce 1962. Je králem nordických bohů Asgaardu, synem Odina a Sif, manželem silné válečnice Sáry, ochráncem světa Midgardu a bojovníkem proti démonům a chaosu. Má schopnost měnit počasí a přeměňovat se mezi obyčejným člověkem a bohémskou formou; je také vybavený božskou válečnickou hůlí Mjölnir, která mu umožňuje hromovat a létat. Ve filmy adaptován Chris Hemsworth v Thor, Thor: The Dark World, Avengers, Avengers: Age of Ultron, Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Také se objevil ve televizních pořadech, videoherních a knižních adaptacích.

Hawkeye/Clint Barton

Clint Barton, také známý jako Hawkeye, je fiktivní postava, která se objevuje v publikacích Marvel Comics. Narozen jakokostelní sborový syn v Waverly v Iowě, probudil svůj vrozený talent s lukem a šípem po tom, co viděl cirkus. Ukázal se jako mistr šipkař, který používá své jedinečné dovednosti zneužívat zákon a dělat si práci pro bohaté a mocné. Po oboustranné pomoci ze strany Nick Fury a Black Widow mu bylo dovoleno stát se členem slavného Avengers. Je také jedním z mála lidí, kteří pochopili, jak vanquish „Supreme Intelligence“. Díky jeho statečnosti a vlastnostem se stal základním členem Avengers. Jeho láska k Elině Everett a jeho hlasitá podpora feministických myšlenek ho dělají oblíbeným mezi fanoušky po celém světě.

Black Widow/Natasha Romanoff

Natasha Romanoff je fiktivní postava stvořená Stanem Lee a Donem Heck pro Marvel Comics. Někdy je známá jako Black Widow. Je členem S.H.I.E.L.D., Avengers a předtím byla agentkou KGB. Je vysoce vycvičenou bojovnicí a mistriní v bojových umeních. Ve filmech se objevila v Iron Man 2, The Avengers, Captain America: The Winter Soldier, Avengers: Age of Ultron a Captain America: Civil War.

Hulk/Bruce Banner

Hulk/Bruce Banner je fiktivní postava ze světa Marvelu. Byl vytvořen spisovatelem a úředníkem Stanem Lee a kreslířem Jackem Kirbym. Bruce Banner je velmi inteligentní vědec, který má radioaktivním zářením vyvolanou transformaci na monstrous Hulka. Bruce byl zpočátku schopný ovládat svou transformaci, ale postupem času se z něho stává nespoutaná bestie. Hulk je často uváděn jako postava kombinující sílu a moudrost.

Scarlet Witch/Wanda Maximoff

Scarlet Witch / Wanda Maximoff je postava ze Marvel Comics. Je to mutant s nadpřirozenými schopnostmi, kterou vytvořili Stan Lee a Jack Kirby v roce 1964. Je schopna manipulovat s realitou a má širokou škálu schopností kontroly počasí, psychické léčení, psionických útoků a víry moci. Je členem Avengers a také členem X-Men. Také byla pojednávána ve filmech Avengers: Age of Ultron, Avengers: Endgame, a Avengers: Infinity War.

Black Panther/T’Challa

T’Challa je vládce a zároveň maskovaný superhrdina Wakandy, afrického národa, který je obdařen nejmodernější technologií. Jeho obyvatele chrání odpočívající majestátní černý panter, kladoucí na svého následníka T’Challu obrovské množství odpovědnosti. T’Challa je inteligentní, trpělivý a odhodlaný bojovník, který se vždy postává za co je správné. Ač je Wakanda nezničitelná země, T’Challa ochrání svou zemi před jakýmkoli ohrožením s mimořádnou odvahou a síla, které přecházejí všechny limity.

Doctor Strange/Stephen Strange

Stephen Strange je bývalý lékař, který se po nehodě stal strašidelným magickým bojovníkem ve službách vesmíru. Jeho cesta k síle vedla skrz mnoho learningových kotrmelců s mentoráží moudrého mistra kouzelnického učence. Po vytrvalém tréninku se Stephen naučil ovládat vesmírnou magii a najít v sobě bojovníka. Spojil sílu s trpělivostí, aby se postavil jakémukoli nepříteli. K jeho schopnostem patří schopnost manipulovat s časem a prostorem, posílat magické kouzlo, letět s pomocí kouzla a další jedinečné dovednosti.

Spiderman

Spiderman je americký superhrdina vymyšlený Stanem Lee a Stevem Ditkom. Narodil se jako Peter Parker, který byl po Tsemíského změněn neuvěřitelnými schopnostmi. Spiderman má unikátní schopnosti získané z pavoučího séra, včetně mimořádné síly, obratnosti, reflexů a pozorovacích schopností. On také může prostě přímo “chytačks” pavoučí sítí, která je poháněni chemickou látkou ze svých dlaní, a chodí po stěnách a strop. Spiderman používá superhrdinské schopnosti k boji proti zločinu a často se užívá cit pravdy a spravedlnosti.

Wolverin

Wolverin je mutant s nadlidskými schopnostmi, který se se objevil v marvelovských komiksech. Je známý pro jeho schopnost regenerovat a jeho adamantiumové klony. Česky se Wolverine nazývá Wolvík.

Thanos

Thanos je izraelský supervillain ze světa Marvel Comics. Jeho první vystoupení se stalo v Iron Man # 55 z roku 1973. Jeho hlavním cílem je dosáhnout „neposkvrněného absolutního mocnictví“ a dosáhnout tak kosmické harmonie. Jeho nejznámějším dílem je „Infinity Gauntlet“, který mu dává neomezenou moc.

Otázky a odpovědi

❓ Kolik času zabere sledování všech Marvel filmů?

Všechny Marvel filmy trvají dohromady asi 60 hodin.

❓ Co jsou potitulkové scény v Marvel filmech?

Potitulkové scény jsou krátké scény, které se objevují po skončení hlavního filmu. Tyto scény obvykle představují postavy, které se objevují v budoucích filmech nebo se vracejí k postavám, které jsme viděli v předchozích filmech. Potitulkové scény jsou obvykle zábavné a vtipné a mohou být také použity k tomu, aby se diváci dozvěděli více o postavách nebo příbězích, které se objeví v budoucích filmech.

❓Na jaký Marvel film se podívat, pokud nemám v plánu sledovat vše?

Pokud nemáte v plánu sledovat všechny filmy Marvellu, doporučujeme vám podívat se na Avengers: Endgame. Je to nejúspěšnější film Marvellu a jeho epický závěr ságy Avengers.

❓Na jaký Marvel film se podívat jako první?

Nejlepším způsobem, jak začít s Marvell filmy, je sledovat trilogii Avengers. Prvním filmem je Avengers (2012), který se zaměřuje na spojení Iron Mana, Thora, Captaina Americy, Hulka, Black Widow a Hawkeye, aby se postavili proti Lokiovi a jeho armádě.

❓Jaké postava z Marvel komiksů je nejsilnější?

Nejvíce diskutovanou postavou z Marvel komiksů je bezesporu Thanos. Jeho síla je obrovská a jeho schopnosti jsou neomezené. Může manipulovat s časem, prostorem a energií, má nadlidskou sílu a odolnost, může vytvářet a ovládat portály mezi dimenzemi a může používat magii. Jeho schopnosti jsou tak silné, že dokáže porazit i nejsilnější postavy Marvelu, jako je například Galactus nebo Silver Surfer.

📅 08.12. 2022

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.