Bizarní shromáždění na Hradčanském náměstí

📅 24.03. 2022

Před měsícem začala válka na Ukrajině. Pro mladé aktivisty je to samozřejmě velmi emotivní záležitost, a proto jsem se od konce února zúčastnil už pěti demonstrací proti ruské invazi na Ukrajinu. Kromě toho chodím pomáhat uprchlíkům z Ukrajiny do Kongresového centra Praha a přispívám do finančních sbírek. Po zahájení zločinné ruské invaze bylo vidět, že i ti Češi, kteří ještě před rokem nechápali, jaký význam pro nás má NATO, začali být rádi, že jsme součástí NATO, protože právě tato vojenská aliance nás bude bránit, pokud bude třetí světová válka a pokud Rusko zaútočí i na Českou republiku, i když doufám, že k tomu nedojde. Ukrajina do NATO bohužel asi v dohledné době nevstoupí, ale mohla by vstoupit do Evropské unie. Byl bych rád, kdyby to bylo co nejdříve. Rusku by to prý nevadilo, protože Evropská unie není vojenská aliance, na rozdíl od NATO, do kterého podle Ruska Ukrajina vstoupit nesmí. Možná je škoda, že Evropská unie nemá ještě svoji armádu, protože kdyby ji měla, mohla by se společně bránit ještě efektivněji proti vnějšímu nepříteli, ale vlastně i proti vnitřnímu nepříteli. Jsem rád, že se za český národ nemusím stydět. Jsem rád, že Češi ve velkém pomáhají uprchlíkům z Ukrajiny.

Po dvou týdnech se ale probudili i vlastizrádci, kteří podporují Rusko, a svolali na úterý 15. března demonstraci na Hradčanském náměstí, která oficiálně měla být “proti nacismu a cenzuře”. Demonstraci pořádala strana Jany Volfové Česká suverenita, která se vrátila ke svému dřívějšímu názvu, ale v posledních volbách kandidovala pod názvem Volný blok. Spolupracovala i nová strana Domov. Na demonstraci pravicových extremistů paradoxně promluvil levicový extremista Josef Skála, komunistický kandidát na prezidenta. Ani on si netroufl veřejně podpořit ruskou invazi na Ukrajinu, ale neustále pomlouval Ukrajinu a pomlouval i Evropskou unii a NATO. Volfová pak dodala, že podporuje i další kandidátku Alenu Vitáskovou.

Několikrát zde zazpívala country zpěvačka Hana Lounová několik zahraničních písní s českým textem. Musím dodat, že Hana Lounová nemá nic společného s Olgou Lounovou, protože i když nejsem fanouškem ani jedné z nich, tak si myslím, že Olga Lounová by nikdy nepodporovala takovou stranu, jako je Česká suverenita, takže si nezaslouží, aby ji někdo zaměňoval s Hanou Lounovou, která dokonce kandidovala za Volný blok.

Vrcholem pak bylo, když Volfová všem doporučila, aby si přečetli knihu odsouzeného Davida Ratha, který podle ní seděl ve vězení za své názory. Z publika trefně zaznělo: “Kdyby nekradl, tak by neseděl.” Všichni si pamatujeme, jak Ratha před deseti lety zatkla policie se sedmi miliony v krabici od vína, a pod podlahou měl pak ještě větší balík peněz. Je neuvěřitelné, že Česká suverenita tohoto darebáka podporuje, on za ni dokonce kandidoval do Evropského parlamentu.

Aktivista Michal Löbl dodal: Nejkrásnější však bylo sledovat ten názorový vývoj: pořadatel, ve žluté vestě s logem přeškrtnuté mešity, místy pořvávající naším směrem, ještě před pár měsíci bojující proti očkování a Covidové mafii. A jak to shrnout? Mladý pár cizinců jdoucí kolem mi položil otázku: ,,A kdo jsou oni?”, odpověděl jsem, že podporují Putina… chlápek vytřeštil oči a zeptal se: ,,A proč proboha?”.

📅 24.03. 2022

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.