Nejsme blázni! Lež zabíjí! Nechoďte na demonstrace proti rouškám!

📅 21.03. 2021

Nechtěl bych, abyste si mysleli, že všichni Pražáci jsou nezodpovědní blázni, kteří chtějí šířit koronavirus. Už minulý týden jsem psal, že demonstrovat proti hygienickým opatřením mi přijde velmi nerozumné, zvláště za nouzového stavu. Hnutí občanské nespokojenosti v čele s Ivanem Sochorem, které pořádalo v neděli 25. října antirouškovou demontraci na Staroměstském náměstí, je podle mě i pro většinu pražské kavárny zcela nedůvěryhodné, a neváhá se spojit ani s různými extremisty a trolly. Tuto nepovedenou demonstraci rozhodně nepořádala pražská kavárna ani demokratická žumpa.

Tito antirouškaři svolávají další demonstrace na oba nadcházející státní svátky, i když s jiným pořadatelem. Obávám se, že tam dojde k dalším násilnostem. Možná se někteří lidé poučili z minulé demonstrace, a na tu další už nepůjdou. Ve chvíli, kdy raketově roste počet lidí nakažených koronavirem a stoupá i počet úmrtí, je nezodpovědné pořádat takové demonstrace. Pokud vím, tak shromažďovací právo bylo výrazně omezeno, a proto je možné, že policie demonstraci rozežene hned na začátku, když její účastníci nebudou dodržovat rozestupy. V důsledku těchto demonstrací se může koronavirus rozšířit ještě více.

Mrzí mě, že tito blázni, kteří protestují proti rouškám, poškozují pověst všech slušných demonstrantů. Vždycky jsem rád chodil na demonstrace, jsem pro svobodu projevu, a rozhodně nejsem příznivcem Babišovy vlády, ovšem raději mám demonstrace, na kterých nedochází k takovému násilí. Když demonstraci pořádá Milion chvilek pro demokracii, nebo některá spřízněná organizace pražské kavárny, je to v pohodě, protože to jsou slušní a kultivovaní lidé. I policisté raději chodí na naše demonstrace, kde vědí, že nehrozí žádné násilí. Ti magoři, kteří demonstrovali v neděli na Staroměstském náměstí, ovšem fyzicky napadli i dva velitele zásahu, z toho i jednu ženu. Její kolega musel být dokonce převezen do nemocnice. To je velmi smutné, vzhledem k tomu, že tito policisté rozhodně patří k těm slušným.

Naštěstí většina lidí, kteří mají koronavirus, na něj nezemřou, ale rozhodně to není jen chřipka. U někoho může mít koronavirus mírný průběh, někdo si ani nevšimne, že ho má, ale pro někoho může mít vážné následky. A netýká se to zdaleka jen seniorů. Záleží na mnoha faktorech.

📅 21.03. 2021

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.