Češi si vždy poradí! Bez psa ven v noci nesmíte, a tak vznikají půjčovny psů!

📅 21.03. 2021

V pondělí večer vláda ještě zpřísnila mimořádná opatření proti koronaviru. Mimo jiné to znamená, že v noci nesmíte vycházet ven ze svého bydliště, pokud zrovna nejdete z práce nebo do práce. Výjimkou je venčení psa, i když v tom případě stále můžete jen na vzdálenost 500 metrů. Člověka samozřejmě hned napadne, že pejskaři teď mají výhodu, protože když budou chtít v noci ven, stačí si vzít psa. Češi to ale dokáží využít jako podnikatelskou příležitost. Lidé, kteří chtějí v noci ven, ale psa nemají, si ho rádi vypůjčí.

Jeden aktivista už například vytvořil stránku www.pronajempsu.cz. Tam si mohou lidé domluvit pronájem psa v okolí. Někteří pejskaři ale namítají, že by svého psa cizímu člověku nikdy nesvěřili. Už během jarního nouzového stavu se na sociálních sítích objevovaly vtipy narážející na fakt, že někteří pejskaři venčí své psy mnohem častěji než obvykle, ale pejsky už to přestává bavit. Pokud například v paneláku má jen jedna rodina psa, a půjčuje ho všem, pes z toho může být už hodně unavený. Možná by se dalo mluvit i o týrání.

Specializovaný web se sice ukázal jako recese, ale Češi ani zvláštní web nepotřebují. V mnoha sousedských skupinách na sociálních sítích se mohou na pronájmech psů domlouvat. Jiní přišli ještě na jednu možnost, jak si situaci usnadnit. Pokud si seženete aspoň psí vodítko, a vezmete si navíc hovno v pytlíku, můžete pak policistům tvrdit, že se vám pes zrovna zaběhl, a tak ho hledáte. Snadno tak zdůvodníte i to, že jste se omylem vzdálili příliš daleko od domova.

📅 21.03. 2021

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.