Živá knihovna na Střeleckém ostrově

📅 09.08. 2020

Víte, co je to živá knihovna? Je to vlastně knihovna, ve které máte místo knížek živé lidi, kteří vyprávějí svůj hluboký lidský příběh. Taková živá knihovna se koná nejčastěji ve školách, ale například v pátek 7. srpna se konala v rámci festivalu Prague Pride na Střeleckém ostrově v Praze. Koncept živé knihovny vznikl před dvaceti lety v Dánsku, a rychle se rozšířil do světa. Živou knihovnu organizují různé organizace, a u nás například Amnesty International, která měla stánek i na Střeleckém ostrově.

V živé knihovně se představují lidé, kteří zastupují různé menšiny, nebo mají za sebou zajímavý životní příběh. Mohou to být například představitele etnických i sexuálních menšin, lidé na spektru autismu (autisté/aspíci), nebo lidé, kteří mají zkušenosti z bezdomovectvím, nebo s drogovou závislostí. Tito lidé vyprávějí svůj hluboký lidský příběh, ale ne před celou třídou nebo plným sálem diváků. Většinou jde o skupinku, ve které je přibližně 5 lidí, takže všichni mají možnost položit i nějaký dotaz, samozřejmě slušně, bez urážlivých poznámek.

Mezi šestnáctou a devatenáctou hodinou jsme si povídali s lidmi, kteří o to měli zájem. Podobně jako ve školách, i zde jsme měli obálky, kde nám každý mohl zanechat svůj vzkaz.

Stánek Amnesty International ale mohli lidé navštívit na Střeleckém ostrově po celý týden.

📅 09.08. 2020

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.