Ve čtvrtek přijďte na demonstraci! Od 18 hodin na Václavském náměstí v Praze i na jiných místech v ČR!

📅 28.04. 2021

Milion chvilek pro demokracii pořádá ve čtvrtek 29. dubna demonstraci. Bude se konat nejen v Praze, ale i na jiných místech po ČR. Na aktuální mapu se můžete podívat na webových stránkách Milionu chvilek pro demokracii.

Pokud se chcete sejít s dalšími lidmi z naší Demokratické žumpy, přijďte v 17:55 na sraz na rohu Václavského náměstí a ulice Ve Smečkách (před Burger Kingem). Věnujte prosím pozornost níže uvedeným hygienickým doporučením.

Pořádající spolek Milion chvilek pro demokracii píše:

Minulý týden jsme to všichni jasně viděli. Prezident Miloš Zeman, vláda Andreje Babiše, komunisté a SPD dlouhodobě směřují naši zemi do područí Ruska. Vraždí tu ruští agenti a náš prezident týden mlčel. V neděli pak ve svém projevu potvrdil naše obavy a držel se linie prokremelské propagandy. Týdenní odmlka i jeho následné vyjádření jsou jasnými signály, že ve své funkci nemá co dělat. A rádoby rázné kroky vlády nesmí zakrýt její odpovědnost za současnou situaci a dlouhodobě toxickou politiku. Už je to za hranou únosnosti! A proto svoláváme demonstraci Hrad za hranou, republika v ohrožení! KDY: čtvrtek 29.dubna od 18:00 KDE: Praha – Václavské náměstí + celá ČR

Pohár trpělivosti přetekl.
🙅 Musíme říct jasné NE vlivu prezidenta Zemana na směřování našeho státu do područí Ruska.
🙅 Musíme říct jasné NE ovládnutí České televize ze strany Hradu a jeho loutek včetně Andreje Babiše.
🙅 Musíme říct jasné NE vládě, která rozvrátila veřejné finance, podrobila si důležité instituce a ty, které jí nejdou na ruku, se snaží zdiskreditovat.
🙋 Musíme se hlasitě ozvat a udělat vše pro to, aby říjnové volby přinesly skutečnou změnu. Aby demokratické strany sestavily vládu bez ANO, bez prokremelských komunistů a extremistů z SPD a jim podobných.Přijdejte se a pozvěte co nejvíc dalších lidí! Občanská společnost se musí nahlas ozvat. Navzdory pandemii, protože pak už může být pozdě. Nejvyšší správní soud včera uznal, že omezení počtu účastníků na demonstracích je protiústavní. Hygienická opatření je však nutné a zodpovědné stále dodržovat. Celý rok velmi pečlivě dbáme na všechna bezpečnostní opatření. Vyzkoušeli jsme nové formy protestů proti vládě a pandemii nemoci COVID-19 bereme vážně.Nyní však přišel čas jít znovu do ulic a ukázat, že nebudeme nečinně přihlížet tomu, jak Hrad a současná vláda pokračují v devastaci naší země. Uděláme vše pro to, aby akce proběhla maximálně bezpečně a prosíme Vás o spolupráci.

Prosím, při akci dodržujte bezpečnostní opatření. Stůjte na nakreslených značkách, přijďte jen s negativním testem a řiďte se následujícím desaterem bezpečnosti:

1/ Vždy mám na obličeji nasazený respirátor. Rouška nestačí.
2/ Všude dodržuji bezpečné rozestupy.
3/ Během demonstrace zbytečně nekorzuji sem a tam.
4/ Mám negativní test na COVID. Antigenní testy jsou levné a snadno dostupné v lékárnách a supermarketech.
5/ Na demonstraci přijdu pěšky.
6/ Přijdu včas, ať se netlačím v davu.
7/ Pravidelně si dezinfikuji ruce. Nelíbám náhodné chodce.
8/ Necítím se dobře? Sleduji stream z domova.
9/ Domnívám se, že patřím do ohrožené skupiny? Zvážím účast a rizika, případně sleduji přenos z domova.
10/ Při odchodu z demonstrace se zbytečně netlačím v davu.

📅 28.04. 2021

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.