Týden bez kofeinu, kávy, čajů s kofeinem a energy drinků

📅 13.04. 2021

Spousta lidí mi říkalo, že je fajn zkusit být týden bez kofeinu, že po tom týdnu to bude lepší a budu se cítit víc svěže.

Neměl jsem žádné abstinenční příznaky jako v případě cukru. Naopak. První dva dny byly v pohodě. Nicméně po dvou dnech se mi rapidně snížila energie.

Lépe se mi vstávalo a lépe se mi spalo, když jsem vysadil kofein. Nicméně 2 hodiny od vstávání jsem již byl hrozně unavený, moje produktivita v práci docela klesla a nedokázal jsem se na nic moc soustředit (což je způsobeno i mým ADHD, ale kafe mi na to docela pomáhá).

Takže spánek byl hlubší a asi kvalitnější, ale k čemu to bylo, když 2 hodiny od probuzení jsem byl hrozně ospalý. S kofeinem je to přesně naopak – po probuzení mrtvola a pak po kávičce to už jde.

Po 8 dnech jsem si konečně zase kávu a černý čaj dal (ne ráno ale až odpoledne, jak jsem začal být unavený). Ihned jsem byl schopný se soustředit a být v pracovním nasazení. Ihned jsem měl víc energie a měl jsem obecně větší radost z toho co dělám, mohl jsem lépe přemýšlet.

Vysadit kofein tedy asi není pro každého. Nějaké benefity jsem pocítil. Bez kofeinu bych v klidu vydržel, kdybych nemusel pracovat.

Nicméně 3 – 4 dny bez kofeinu plánuji zařazovat častěji, protože on kofein po nějaké době přestane působit a musí se cyklit (tělo si na něj zvykne a pak abyste pocítili stejný účinek, tak musíte zvyšovat dávku, nebo vysadit na pár dnů).

A co vy, zkusili jste někdy vysadit kofein? A jak vám potom bylo?

Podělte se o své zkušenosti v komentářích 🙂

📅 13.04. 2021

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.