Držte hubu a padejte do prdele! Covidens připomněli justiční vraždu Milady Horákové

📅 29.06. 2020

Již v noci na sobotu aktivisté promítali na budovu ÚV KSČM v pražské ulici Politických vězňů portrét Milady Horákové s nápisem “Zavražděna komunisty”. To však nebyla jediná připomínka této popravené političky přímo před sídlem strany, která je nástupkyní totalitní KSČ. Na akci totiž v pondělí ráno navázala aktivistická skupina Covidens, vedená Ivanou Kudry a Davidem Šteffelem.

Skupina již v 5:30 rozmístila k oknům u chodníku zalaminované portréty Milady Horákové a dalších obětí vykonstruovaných procesů. Vrátný však zanedlouho tyto portréty schoval do své kanceláře. David Šteffel si je následně vyžádal a vystavil je znovu, aby je viděli soudruzi, kteří kráčeli do práce. Na chodníku přitom byly rozmístěny také portréty Marty Semelové a dalších představitelů KSČM spolu s připomínkou jejich slov, kterými chtěli justiční vraždu obhajovat. Tyto papíry se ale vlivem deště rozmočily, a proto bylo nakonec možné spatřit vrátného, který tyto papíry zametal koštětem a lopatou.

Někdo z komunistů (možná sám vrátný) navíc na aktivisty zavolal policii. Když policisté dorazili, tak nakonec museli uznat, že aktivisté se nedopustili žádného trestného činu ani přestupku, protože chodník je na veřejném prostranství. Hlídka zase odjela, a vrátný byl viditelně zklamaný, že policie nikoho nezadržela.

David Šteffel šel nakonec za vrátným, aby se zeptal, proč zavolali policii, a slušně se rozloučil. Slyšel ale jen: “Držte hubu a padejte vodtamtuď do prdele, jako!”

📅 29.06. 2020

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.