Budete se divit: Vašíček vyloučený z SPD už nechce stát na straně zla!

📅 11.05. 2021

Vzpomínáte si, jak zastupitel městské části Praha 11 za SPD Robert Vašíček navrhoval postavit sochu maršála Koněva ve své městské části, a mluvil o tom v ruské televizi, kde ho mylně představili jako starostu? Jak obvinil odpůrce na letní demonstraci před ruskou ambasádou z opilosti? A jak přišel trollit na Prague Pride na Střelecký ostrov? To všechno je minulost. Podle svých slov už nechce stát na straně zla. Uvidíme, jak se bude jeho politická kariéra vyvíjet.

Vašíček také tvrdí, že si až letos uvědomil, že SPD je na straně Ruska, a nevšiml si, že Tomio Okamura pomlouval Ukrajinu a velebil Putina ještě před vznikem SPD. Zároveň tvrdí, že na proruské demonstrace ho přilákal redaktor Sputniku Vladimír Franta. Sputnik přitom dříve Vašíčkovi dával mediální prostor, ale když byl Vašíček vyloučen z SPD, Sputnik o tom odmítl informovat, protože takovou zprávu prý považoval za provokaci. Zřejmě se jim to nehodilo do ruské prokremelské propagandy. SPD údajně Vašíčka oslovila sama před komunálními volbami v roce 2018, a Praha 11 je také jediná pražská městská část, kde se SPD dostala do zastupitelstva. Těžko říct, za koho bude kandidovat příště. V minulosti spolupracoval se sociálním demokratem Zdeňkem Škromachem a pak s lidovci, ale ti ho mezi sebe zpět asi už nevezmou.

Vašíček také na stránce Evropský rozhled uvedl, že si nadále váží padlých sovětských vojáků, ale nepodporuje Noční vlky: “Na pozadí teroristického útoku ve Vrběticích vnímám jízdu Nočních vlků za krajně nevhodnou. Jejich aktivita nemá s českým vlastenectvím nic společného. To už můžou přijet i jednotky SS na sajdkárách. Po důkladné analýze dostupných informací v tisku se přikláním k variantě, že ruští agenti ve Vrběticích provedli teroristický útok na munici bulharského zbrojíře určenou pro Ukrajinu. Nemíním zde řešit vleklý konflikt těchto dvou zemí. Považuji za nepřijatelné, aby jiný stát provedl teroristický akt na území jiného suverénního státu a usmrtil přitom dva jeho občany.”

O aktivitách Roberta Vašíčka jsem psal i ve své knize Očima mladého aktivisty, kterou můžete zakoupit ve většině velkých knihkupectví, ale také na e-shopu nakladatelství Pointa! http://bit.ly/KupAktivistu

📅 11.05. 2021

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.