Děláš si prdel? Aktivisté nechápou slova Martina Uhlíře na adresu Zemana!

📅 11.05. 2021

Známý český aktivista Martin Uhlíř, který se v minulosti vyjadřoval velmi protizemanovsky a protirusky, v pondělí večer zveřejnil na facebooku příspěvek, ve kterém chválil Miloše Zemana za “státnická slova” pronesená u příležitosti pietní akce na Pražském hradě za oběti koronaviru.

Pobouřil tím řadu dalších aktivistů, kteří ho dlouhodobě znají. Někteří začali pochybovat, jestli je to skutečně on, a jestli jeho profil někdo nehacknul. Například David Hruška napsal: “Děláš si prdel? Zleman zlehčoval pandemii. To jsi ochoten poděkovat za maličkost i ďáblu?”

Jiří Trávníček napsal: “Píšete zde něco o statnickém jednání. Podle mě by se zachoval státnicky, kdyby nedělal radši nic. Tohle plastově-kelímkové divadélko je trapné i nekusné. Vy tomu fakt věříte? Od člověka, který nedokázal poděkovat zdravotníkům, v projevu jako první obviňoval z covidové krize opozici, vysmíval se podnikatelům, že dobře jim tak – aspoń ti neschopní ztroskotají. Jaký prezident – taková pieta!”

Je pravda, že v minulém roce Zeman odmítal paniku, a až když v říjnu začala být epidemiologická situace kritická, tak vystoupil s projevem, ve kterém vyzval k nošení roušek a očkování. Tehdy jsem v žumpě napsal, že se Zemanem vyjímečně souhlasím. Problém je, že Zeman by zřejmě všechny nejradši naočkoval Sputnikem, a to by nebyla žádná výhra. Nic to nemění na tom, že Zeman je kolaborant, vlastizrádce, darebák a ruský šváb.

Martin Uhlíř už ale v nedávné době na facebooku pochválil ministra vnitra Jana Hamáčka, a už tehdy se setkal s nesouhlasnými reakcemi. Předtím například pochválil Babiše za státnické jednání. Snažil se vést dialog s protistranou i v diskusním pořadu Máte slovo, zatímco při předvolební debatě prezidentských kandidátů se snažil v publiku uklidnit zdivočelé zemanovce slovy: “Tady nejste v hospodě!”

Na druhou stranu se Martin Uhlíř nebál kritizovat ani Kalouska, když byl v zastupitelstvu městské části Praha 10 za TOP 09. V roce 2012 vystoupil v pořadu Hyde Park ČT24, a brzy poté ze strany odešel.

Já jsem mu pomáhal jako dobrovolník při volební kampani v roce 2018, kdy se neúspěšně pokusil probojovat do Senátu ve volebním obvodu Rokycany, což jsem popsal i ve své knize Očima mladého aktivisty, kterou můžete zakoupit ve většině velkých knihkupectví, ale také na e-shopu nakladatelství Pointa! http://bit.ly/KupAktivistu

📅 11.05. 2021

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.