Tento týden Rada České televize nečekaně odvolala svou dozorčí komisi. Sice ještě neodvolala ředitele ČT, ale příznivci Andreje Babiše tak ukázali svou sílu. Proslýchá se, že pokud rada České televize zvolí generální ředitelkou Janu Bobošíkovou, nebo někoho podobného, kdo bude loajální Zemanovi a Babišovi, může se stát, že ČT zruší své politické pořady, jako je 168 hodin, Reportéři ČT nebo Newsroom ČT24. Lidé se pak už nedozvědí, jaký darebák je Babiš, a to by se mu hodilo, protože lidé by pak Babiše volili v příštích volbách. Další trik, jak může Babiš získat před volbami výhodu, je ten, že na půl roku odstoupí, Zeman jmenuje nějakou provizorní vládu, například v čele s Danielem Benešem, nebo opět s Jiřím Rusnokem, a Babiš tak bude mít více času, aby dělal volební kampaň, a bude mít větší šanci, že opět vyhraje volby.
Radní Hana Lipovská je přitom prodlouženou rukou Jany Bobošíkové a Jiřího Ovčáčka. Dalšími jejími spojenci v Radě České televize jsou Luboš Xaver Veselý a Pavel Matocha.
Někteří aktivisté s transparenty se před televizní budovou na pražských Kavčích Horách objevili už v sobotu. V neděli pak ve větším počtu na situaci reagovala aktivistická skupina Rebelové české politiky, která přišla s různými transparenty upozornit na nebezpečí takového nepřátelského převzetí České televize, které by mohlo pomoci Babišovi. Myslím si, že je správné proti Lipovské a Xaverovi protestovat. Nesmíme si nechat vzít politické pořady, aby se diváci mohli dozvědět, jakými darebáky jsou Zeman, Babiš a další. Pokud by to televize zamlčovala, bylo by to skandální, a bylo by potřeba uspořádat mnohem razantnější protestní akci.
Vrátný České televize však pro Rebely neměl pochopení, a jak uvedl aktivista Václav Bozděch, dokonce tvrdil, že za všechno může Kalouskek. Na facebooku se dokonce objevily spekulace, že vrátný zřejmě není zaměstnancem ČT, ale zaměstnancem Agrofertu. Možná to byl právě on, kdo přivolal policii. Policisté vykázali Rebely na opačnou stranu ulice, a navíc jim sdělili, že tady vůbec nemohou být, ani s dvoumetrovými rozestupy, pokud mají transparenty, a neohlásili demonstraci na magistrátu. Příště si tak zřejmě zkusí napsat hesla na trička, na to už nikdo nemůže nic říct.
Nesmíme dopustit, aby televize vysílala jen to, co chce Babiš. Proto v čele České televize nesmí být nikdo, kdo bude sloužit Babišovi. Nechci tu mít televizi, která bude jen chválit zemana a Babiše, jako je to v Rusku nebo v Maďarsku, kde televize jen chválí Putina a Orbána, aniž by dala prostor oponentům. Televize by měla být objektivní a nestranná.
Nechcete – stav ČT09 Vám plně vyhovuje. To se to hoduje,když nám lidi platí výpalné, že “svazáci”?