Všichni za tím prvním volem! Antirouškaři bloudili po Praze!

📅 19.11. 2020

Letošní 17. listopad byl jiný než v minulých letech. Přesto ani letos v tento svátek demokracie nezůstali všichni doma. Antirouškaři, jak se zjednodušeně označují odpůrci vládních protikoronavirových opatření, svolali tentokrát demonstraci na pražské Václavské náměstí. Nemohl chybět ani známý proruský aktivista Jiří Černohorský, který se ale na pódium nedostal, a tak alespoň pod pódiem mluvil k několika posluchačům. Nechyběla ani Veronika Blažková, bývalá mluvčí městské části Praha 1, která spolu se svým partnerem a bývalým starostou této městské části Oldřichem Lomeckým po prohraných volbách zamířila do strany Svobodných. V závěru se účastníci vydali k pomníku na Národní třídu, a pak se vrátili zpět na Václavské náměstí, kde se začali pomalu rozcházet. Tentokrát se to sice obešlo bez násilí, ale i tak měla celá akce tragikomický závěr. Asi padesát demonstrantů bez roušek se totiž chtělo vydat ještě na Pražský hrad. Vydali se ale špatným směrem k Nuselskému mostu. Asi po padesáti metrech je na to kolemjdoucí občané upozornili, a tak se antirouškaři otočili a šli na Staroměstské náměstí. Odtud ale zase šli do Dlouhé ulice, než jim někdo poradil, že lepší to bude Kaprovou ulicí na Mánesův most. Tady je aspoň vidět, že tito antirouškaři většinou nejsou z Prahy, protože jinak by takovou diletantskou chybu neudělali. Tito blázni, kteří chtějí svobodně šířit koronavirus, rozhodně nejsou z pražské kavárny. Ať už si myslíte o pražské kavárně cokoliv, tam jsou aspoň slušní a kultivovaní lidé, kteří se na demonstracích neperou, na rozdíl od těchto antirouškařů.
17. listopadu se ale konaly i další akce. Na nedělní improvizovanou demonstraci Rebelů, o které jsme vás v žumpě už informovali, navázala iniciativa Vraťte nám stát další demonstrací před sídlem České televize. Vzhledem k současné epidemiologické situaci se ale jednalo o demonstraci v autech. Účastníci demonstrace jasně odmítli ovlivňování televize některými radními, jako je Hana Lipovská a Luboš Xaver Veselý. Lipovská se dokonce ze začátku přišla podívat na parkoviště před budovou ČT. Na demonstraci promluvil mimo jiné i senátor Marek Hilšer. Někteří účastníci vytáhli z aut transparenty.
U pomníku na Národní třídě se i přes současná omezení po celý den scházeli občané, kteří chtěli osobně zapálit svíčku, nebo položit věnce a květiny. To si nenechal ujít ani Andrej Babiš, který měl letos jedinečnou příležitost položit věnec, aniž by se na místě musel potýkat s demonstranty, stejně jako Václav Klaus mladší, který na loňskou návštěvu pomníku hned tak nezapomene. Jeho otec, bývalý prezident, měl sice roušku, ale měl ji na bradě, a podle očekávání vykládal konspirační teorie, a tvrdil, že rouškaři jsou vítači migrantů a eurohujeři.

📅 19.11. 2020

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.