V síti. Jsou tyto děti opravdu jenom oběťmi?

📅 29.06. 2020

Na filmu V sítě a obecně na této problematice mi nesedí jedna věc. Proč se holky s těmi úchyláky baví?

Jedná se o obrovskou sérii vědomých kroků, které dělat nemusí.

Za prvé, založení profilu na něčem jako lide.cz je první zcela vědomý krok, který na mě nepůsobí jako “naivní holka, co nic neví o světě”, to samé jeho vyplnění a nahrání si fotek na takovou síť.

Další vědomé rozhodnutí je reagovat, když mi dojde vzkaz typu: “Ahoj krásko, chceš pokecat?”, který od pohledu může vypadat už slizce.

Další vědomé rozhodnutí je někoho takového si přidat třeba na Skype a začít si s ním psát. To všechno jsou pořád zcela vědomá rozhodnutí, ke kterým holky nikdo nenutí.

Dále si s nimi ty holky píšou… Když jim pošle dickpics nebo začne psát úchylné zprávy, tak můžou přestat odepisovat, kontakt smazat, zablokovat. Ne, že jim třeba ještě pošlou nahatý fotky. Vyfotit se nahý a poslat fotky je další vědomé rozhodnutí.

Tyto nesrovnalosti mi prostě vrtají hlavou a nedovedu je ignorovat. Jediný argument, který jsem slyšel “Ale když oni ty holky prostě zmanipulují, zblbnou, nakecají jim kraviny apod.”, což mi nepřipadá tak přesvědčivé.

Je to velká série zcela vědomých kroků, které musí udělat, aby se do té situace dostaly a mám pak problém je vidět jako “oběti”

Je to jako kdybych šel do nějaké feťacké gangsterské ulice, vzal si s sebou velký balík peněz, a chodil tam několik hodin a vykřikoval, že mám v kapse peníze a pak se divil, že mě okradli.

📅 29.06. 2020

6 thoughts on “V síti. Jsou tyto děti opravdu jenom oběťmi?

 1. Samozřejmě. Mění se na tom něco?
  Vždyť přece každá obět nemusí být nevinná z principu. Může si například naivně myslet, že všechno zvládá. Může si myslet, že je hodně nad věcí – a že se jí to vlastně netýká, protože ona si uvědomuje, že je to úchylák.
  A to přirovnání – nemyslím, že by bylo jakkoli chytré nebo trefné, ale kdyby tě okradli, byla by to tvoje vina, ale furt ti nikdo nemůže u soudu říct, že je to tvoje chyba, smůla, neměl jsi být kretén. Stejně tě ten člověk okradl

  1. Mně to přirovnání nepřijde dobré. 🙂 Protože být okraden a poslat někomu svoje fotky je z principu něco jiného.

   Ale jinak ano, máš pravdu. Každá oběť je většinou “něčím vinná”, tady imho jde spíš o to, že ony jim ty fotky poskytly dobrovolně (i když pod domnělým nátlakem).

   Ten článek se mi líbí hlavně kvůli tomu, že je takový kontroverzní a docela na zamyšlení. Nicméně nemá ospravedlňovat ty úchyláky, žejo…

 2. Dívky (většinou) dospívají obecně dříve mentálně i fyzicky a mezi takovou průměrnou dvanáctiletou a patnáctiletou dívkou přece rozdíl prakticky není – proč by měl být konsenzuálně sextit s jednou zločin a s druhou maximálně jen něco morálně nepřijatelného? Fakt nyní miluji státy s age of consent od dvanácti, třinácti, např. jinak fakt nekouřící Španělsko. Jo, a nevidím důvod, proč by mělo porno mít jinou věkovou hranici než age of consent, jak už jeho sledování, tak aktivní účast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.