Tohle vás posadí na zadek! Víte, že přes internet můžete hrát i karetní hru Bang!?

📅 28.03. 2021

Mezi stálice mezi karetními hrami už více než 16 let patří hra Bang! Informace o hře najdete i na wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bang!_(karetn%C3%AD_hra)

Od roku 2005 bývá tato původně italská hra neodmyslitelnou součástí volného času pro mnoho lidí po celém světě. Svého času jsem si bez této hry nedokázal představit snad žádný letní tábor a jiné akce pro děti. Pořádají se i turnaje v této hře, například v rámci tradičního podzimního festivalu Deskohraní v pražském Tyršově domě/Michnově paláci.

Protože ale doba pandemie velkým akcím nepřeje, přesouvají se různé akce do virtuálního prostředí. Zjistil jsem, že tato hra se dá hrát před internet už 8 let, ale sám jsem to zjistil až tento týden díky turnaji, který v neděli uspořádal Enjoy Team. Sice jsem turnaj nevyhrál, ale byla to dobrá zábava. Samozřejmě je to něco jiného, než když vidíte hráče u stolu. Tady systém automaticky rozdá karty, takže si s tím nemusíte dělat starosti. Na turnajích je obvykle zvykem, že pokud si někdo na začátku tahu zapomene líznout na dynamit, tak to znamená, že dynamit automaticky řachne, a hráč tak přijde o tři životy. Tady se to ale stát nemůže, protože program vám to automaticky připomene a nenechá vás hrát dál, dokud si nelíznete na dynamit. I tam jsem se jednou nevyhnul tomu, že mi dynamit řachnul, když jsem hrál jako šerif, a proti sobě jsem měl už jen odpadlíka. Byla to ruská ruleta, komu dynamit řachne dřív. Předtím jsem navíc omylem vyřadil ze hry vlastního pomocníka, což znamená, že jsem přišel o všechny karty. Neútočil jsem ale přímo na pomocníka, což bych neudělal, když jsem netušil, kdo je kdo. Zahrál jsem ale Indiány, což znamená, že každý hráč musí odhodit kartu Bang! A netušil jsem, že právě pomocník tuto kartu nemá.

Když jsem jako šerif měl postavu Willy the Kid, což znamená vlastně vestavěný Volcanic, tak jsem v jednom tahu vyřadil ze hry jednoho banditu, když jsem najednou použil asi pět karet Bang! Podobně jsem překvapil jednoho hráče kdysi na jednom turnaji, když na mě zahrál Duel, což znamená, že jsme museli střídavě odhazovat karty Bang! Když už zahrál čtvrtý Bang!, tak očekával, že už pátý mít nebudu, ale já jsem pozvedl ruku a hodil jsem na stůl pátý Bang! Velké překvapení jsem též způsobil, když jsem při jedné hře jako bandita dlouho na nikoho nestřílel, ale jakmile jsem získal Volcanic a měl jsem tu možnost, tak jsem na šerifa odpálil tři Bangy, čímž jsem ukončil hru, protože když padne šerif, hra končí.

Jak na počítačovou verzi této hry můžete zjistit v přiloženém instruktážním videu. Odkaz na stažení aplikace je zde: https://uloz.to/file/fUmTnsPrR/kbang-bang-online-zip

📅 28.03. 2021

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.