Soudní spor Jany Filipové s Andrejem Babišem pokračuje

📅 17.09. 2020

Ve středu se u krajského soudu v Praze konalo další soudní řízení, které bohužel pro aktivistku Janu Filipovou, ani pro všechny slušné občany nedopadlo dobře. Jana Filipová žádá omluvu za lživý výrok Andreje Babiše, který lhal, když tvrdil, že jsme placeni za to, že proti němu protestujeme. To je samozřejmě nesmysl. Soud sice neřekl, že Babiš má pravdu, ale Jana Filipová podle soudu dostatečně neprokázala, že ji výrok poškodil. Spor bude pokračovat, chystá se dovolání k nejvyššímu soudu.

Soudkyně navíc absurdním způsobem rozsudek zdůvodnila, když komentovala, že Jana Filipová dostala od příznivců velké množství kytic, a zároveň dostala i velký mediální prostor, aby Babišova lživá tvrzení vyvrátila, čímž se podle soudkyně dočkala satisfakce, takže už nepotřebuje Babišovu omluvu. Filipová ale po vynesení rozsudku v předsálí potvrdila, že se bude soudit dál, protože lež a nenávist nesmí zvítězit. Dokud Andrej Babiš osobně neuzná, že se mýlil a lhal, tak jeho lžím bude stále velká část občanů věřit. A v tom je ten problém, že tady velká část občanů věří lžím.

Řada lidí, včetně některých novinářů, čekala na rozsudek v předsálí a na chodbě, protože do soudní síně se všichni nevešli. Otázkou je, proč se jednání nekonalo ve větší soudní síni.

📅 17.09. 2020

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.