Recenze FIFA 21 na PS5

📅 10.04. 2021

Tak je to tady zase. FIFA 21 sice vyšla již v říjnů na konzole PS4, XBOX one, Nintendo Switch a PC, jenomže ta “pravá” FIFA vyšla až ve čtvrtek 3.12.2020 a já vám teď napíšu, jak celá FIFA na mě působí

FIFA 21 next-gen release day

Den vydání měl sice původně být až 4.12. 2020, nicméně vývojáři se rozhodli FIFU vypustit o něco dřív, konkrétně o 1 den.

FIFA 21 PS5 Novinky – rozdíl oproti FIFA na PS4

Začnu grafikou. Grafika je o něco lepší. Trávník vypadá skvěle (narozdíl od verze na PS4). Nemohu se ovšem ubránit pocitu, že vývojáři schválně ve FIFA 21 pro PS4 zhoršily vizuální stránku trávníku, aby posun byl více zřejmý.

Novinkou je podpora haptické odezvy a adaptivních trigerů. Líbí se mi vibrování gamepadu v každé situaci. Co se mi ovšem nelíbíí, je použítí levého analogového triggeru.

Když je hráč unavený, tak jdou triggery hůře zmáčknout, má to simulovat unavenost hráčů. To chápu třeba u sprintu, nechápu to ovšem v případe L2, kdy provádím stínování. Tam to nedává smysl.

Zápas vás i díky tomuto vtáhne více do hry, která své mechaniky nějak nezměnila. Hraje se velmi podobně jako FIFA 21, souboje vypadají krapet lépe, ale revoluce se nekoná. Snad přijde ve FIFA 22, kde budou muset vývojáři odrážet tvrdou konkurenci KONAMI, její PES pojede na Unreal enginu a může FIFĚ pěkně zavařit (a doufejme, že tak učiní).

Žádné nové režimy nečekejte. FIFA v menu vypadá naprosto stejně, rozdíl je jen v zápasech a v tom, že v menu se nyní pohybujete o dost rychleji. Zápasy se načítají bleskově a hra samozřejmě podporuje i “karty” – tj. aniž byste zapnuli hru, tak můžete rovnou skočit do některých z herních režimů, což výrazně snižuje čas načítání.

Škoda jen, že trvá stále hodně dlouho spojování s EA serverama, které jak všichni víme – jsou brambora.

Servery EA

Česká liga ve FIFA 21

Bohužel Česká liga není ani v novém updatu přidaná. Dle některých zdrojů bychom se měli dočkat za rok. Zatím musíme vzít zavděk alespoň českým trojlístkem – Sparta, Slavia, Plzeň.

Což je o jeden český tým víc, než obsahuje konkurenční PES. Na druhou stranu i pro verzi na PS4 si můžeme stáhnout fanouškovský update a pak tam mít celou Českou ligu

FIFA 21 web app a Ultimate team

Veškerý postup, který jste udělali ve FUTku (FIFA Ultimate Team) i ve FIFA 21 web app se projeví i ve FIFA 21.

Je to trochu škoda, protože bych rád, aby celá hra začala od začátku. Určitě by to nalákalo víc lidí na FUTko, protože pokud začnete později, už to skoro nemá smysl hrát.

FIFA 21 cena po next-gen updatu

Já jsem si ji koupil za 1010 Kč na PS storu v black friday a provedl jsem free update na PS5 verzi (každý, kdo si koupí PS4 verzi, má zadarmo update na PS5 verzi a s X-BOXEM je to stejné).

Nicméně akce je pryč a fifa se zase prodávám za 60 EURO, pokud byste si chtěli koupit next-gen verzi, tak vás vyjde na 70 EURO – kvůli zdražení her na PS5 oproti předchozí generaci.

Moudří již vědí, že je lepší koupit se verzi pro PS4, či XBOX one a povýšit zadarmo na next gen, než rovnou koupit next-gen.

A z ušetřených 10 euro můžete třeba podpořit Žumpalisty :))

FIFA 21 PS5 – často kladené dotazy

Jaká je cena FIFA 21?

PS4 verze stojí 1700 Kč a PS5 verzi zakoupíte za 2 000 Kč. Nicméně předpokládám, že po Vánocích se můžeme těšit na slevy :))

Jaké jsou novinky ve FIFA 21 na PS5?

Novinkou ve FIFA 21 na PS5 je lepší grafika, mírně lepší hratelnost, hezčí cut-scény, rychlý pohyb v menu a rychlé načítání zápasů. Nejedná se o revoluci.

Zůstane mi můj Ultimate team?

Ano zůstane. Postup ve FUT i Voltě se přenáší, postup v offline režimech nikoli.

Stojí kvůli FIFĚ kupovat novou konzoli?

Jak se to vezme. Žádné super terno to není, ale mohlo by vám být líto, že nemáte “to nejlepší”. Nicméně pokud jste pragmatičtí, tak to smysl nemá.

A jak nová FIFA vypadá se můžete podívat v tomto videu.

FIFA 21 NEXT GEN

Každý rok je tu nová FIFA a tato přišla začátkem prosince. Graficky asi nejlepší fotbal na PS5. Hratelnostně ovšem je hodně za Pro Evolution Soccer 2021. Hra je arkádová, se spoustou nerealistických kliček.

Václav Veselka

Hratelnost
Grafika
Ovladatelnost
Realističnost

Zhodnocení

FIFA 21 pro next-gen je určitě skok dopředu. Nedopadla úplně špatně, ale mohla by být lepší. Hratelnost je podobná jako ve verzi na PS4 a to mě mrzí. Nicméně rozdíl v animacích i grafice poznáte.

3.1

📅 10.04. 2021

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Jeden komentář na “Recenze FIFA 21 na PS5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.