Osmifinále ME 2020 – koho mohou Češi dostat?

📅 23.06. 2021

Jaké týmy můžeme dostat v osmifinále? Čtěte dál!

Nizozemsko

Nejpravděpodobnější variantou jsou Nizozemci, ty dostaneme v případě, že postoupí dál Ukrajina. Jistotu můžeme mít už po zápase Španělsko – Slovensko. Pokud Španělé vyhrají a zároveň Švédové neprohrají s Polskem, tak naším osmifinálovým soupeřem bude na 99 % Nizozemsko.

Tedy mohlo by to být i Španělsko a Švédsko, ale to by muselo Španělsko porazit Slovensko pouze o gól a Slováci by museli vstřelit minimálně 2 branky. V případě výsledku 3:2 pro španěly by mezi Ukrajinci s Slováci rozhodovalo skóre…

PROCENTUÁLNÍ ŠANCE NA TOHOTO SOUPEŘE: 60 %

Španělsko

Pokud nepostoupí Ukrajina, Španělé porazí Slováky a Poláci porazí Švédy. Budeme hrát se Španěly. Ještě je jedna varianta. Pokud Španělé porazí Slováky o 1 gól, ale minimálně 3:2 a Švédové remizují s Poláky, 0:0, 1:1 či 2:2, tak také budeme hrát se Španělákama. Tato poslední varianta by totiž zajistila Slovákům postup ze 3. místa.

PROCENTUÁLNÍ ŠANCE NA TOHOTO SOUPEŘE: 20 %

Švédsko

Švédové porazí Poláky, Španělé remizují se Slovenskem. Tato varianta je možná i tehdy, pokud Španělé porazí Slováky o 1 gól, ale minimálně 3:2 a Švédové remizují s Poláky 3:3 a výše (pokud by Španělé porazili Slováky 4:3, remíza Švédů s Poláky by musela být 4:4 a výše apod.). Vše platí ovšem za předpokladu nepostupu Ukrajiny.

PROCENTUÁLNÍ ŠANCE NA TOHOTO SOUPEŘE: 10 %

Slovensko

Pokud nepostoupí Ukrajina a v případě, že Slováci Porazí Španěly a Poláci porazí Švédy. Další možností je remíza Slováků s Španěly a výhra Poláků nad Švédy o gól. Pak by rozhodoval počet vstřelených branek.

Slováci mají teď skóre 2:2, Švédové 1:0 a Poláci 2:3. Pokud by Slováci remizovali 2:2 a Poláci vyhráli 1:0, jdeme na Slováky. V případě slovenské remízy 1:1 a výhry poláků 1:0 bude mezi Polskem a Slovenskem rozhodovat fair play – kdo má méně žlutých a červených karet. Pokud to bude vyrovnané, tak skupinu vyhrají Poláci kvůli lepšímu umístění v žebříčku FIFA

PROCENTUÁLNÍ ŠANCE NA TOHOTO SOUPEŘE: 7 %

Polsko

Pokud nepostoupí Ukrajina. Zároveň musí Polsko porazit Švédsko. Další podmínkou je remíza Slováků se Španělskem (v případě výhry jednoho nebo druhého znamená odsun Poláků na druhé místo). Pak záleží na tom, jak porazí Polsko Švédko – pokud to bude o 2 góly, bude naším soupeřem Polsko. V případě výhry Polska o 1 gól bude záležet na tom, jakým výsledkem bude remizovat Slovensko se Španělskem. Bude pak rozhodovat, jestli více gólů na turnaji vstřelilo Polsko nebo Slovensko.

PROCENTUÁLNÍ ŠANCE NA TOHOTO SOUPEŘE: 3 %


📅 23.06. 2021

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.