„Můj kord chrání tebe, tvůj kord chrání mě.“ Šerm jako jediný povolený sport zažívá zlatý věk. Tenisté utřeli.

📅 13.10. 2020
Social Distancing Sports – The Viking Magazine

Hokejový svaz navrhl podobu realizovatelného hokejového zápasu dbalého vládních nařízení. Při zápasu se snadno mohou hráči držet od sebe na víc jak dva metry hokejkou. Proto se také ruší trestání za hru vysokou holí, čímž dodrží onu dvoumetrovou vzdálenost. Každý tým se bude držet na své třetině, neboť útočná i obranná lajna s brankářem tvoří hlouček o počtu 6 lidí. O to více by se zpřísnili tresty za krosček či vražení na hrazení. Ministři Prymula i Hamáček hokejovou výjimku neschválili. Podle nich kromě brankářovy masky, masky ostatních hráčů dýchací cesty nechrání.

Trnitá cesta ke kompromisu.

Social distancing in tennis sport. - Download Free Vectors, Clipart  Graphics & Vector Art

Ani tenisu se nevyhnula vládní nařízení, řka, že při hře jsou sice oba tenisté v dostatečné vzdálenosti, ovšem po odehraném setu se hráči stejně usadí na lavičku, plivou okolo sebe a mnohdy si i vyřizují účty se sudím, kdy jej téměř poprskají. Předseda tenisového svazu praví, že opatření ministra Prymuly, při kterém by tenis mohl být povolen je neproveditelné. Ten doporučil aby hráče nedělila jen půlmetrová síť ale nad ní také plexisklová tabule do výšky dvou metrů. “Badminton hrát nechceme.” řekl předseda svazu.

Despite social distancing regulations, area golfers happy to be back on  course | TribLIVE.com

Skutečně velké naděje měl golf, ovšem při zjištění, že by golfistům zakázali pít mezi údery alkohol se golfisté rozhodli hodit svá dřeva i železa do žita a jakýkoliv dialog ukončili.

Na kordy

A Fencer's Guide To Social Distancing in 2020 | Fence, Public service  announcement, Public service

Posledním sportem, kterého se vládní nařízení ohledně nemoci COVID-19 zatím nijak netýkají je šerm. Šermíři se totiž od sebe drží na dva kordy a během celého souboje mají nasazenou masku, čímž i zamezují přenosu kapének. Jedinou nevýhodou je, že při vynucené vzdálenosti nedochází ke kontaktní šarvátce a zápasící se tak jen oťukávají hroty svých kordů. Nicméně šermířské spolky i nadále zůstávají aktivní pod heslem: „Můj kord chrání tebe, tvůj kord chrání mě.“

Ministr Prymula ke věci dodal: „Na šerm navíc nikdo nechodí, tudíž s diváky ani není počítáno a stejně se záznam z takového klání žádné televizi nevyplatí.“ V reakci na povolený šerm se o výjimku rozhodli požádat i účastníci souboje s pistolemi. Sekundanti i oba duelisté by dodržovali rozestupy, měli zakryté dýchací cesty a přítomný doktor by u poraženého mohl i rovnou zjistit zda zemřel na COVID či s COVIDEM.

📅 13.10. 2020

Anarcho-patriot, klasický liberál, světoobčan. Pravice s lidskou tváří i páteří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.