Masopustní kolona Milionu chvilek projela Prahou

📅 16.02. 2021

V sobotu jsem se šel podívat na Strahov, odkud asi ve 13 hodin odjela masopustní kolona Milionu chvilek pro demokracii. Protest se odehrál v autech, aby se nešířil koronavirus. Účastníci si svá auta vyzdobili různými transparenty, které připomínaly různé vládní kauzy. Ve 12:30 akci zahájil předseda pořádajícího spolku Benjamin Roll, kterému jsem předal také jeden výtisk své nové knihy Očima mladého aktivisty. V této knize totiž spoléhám na mnoho demonstrací a dalších politických akcí, kterých jsem se za posledních 12 let zúčastnil. Nesmí zde proto chybět ani demonstrace Milionu chvilek pro demokracii, které se konaly od roku 2018.

Po skončení úvodních projevů se kolona dala do pohybu, zatímco jsem se pěšky přesunul dolů na Malovanku, kde jsem ještě všem zamával. Nechyběla ani skupina vozidel Pulse of Europe s vlajkami Evropské unie a symboly eura. Jinak ale převažovaly české vlajky. Celou jízdu mohli všichni sledovat na internetu v přímém přenosu.

Kolona zamířila přes Letnou na nábřeží, a pak k Úřadu vlády. Dále přes zlatou dobrou Malou Stranu až na Smíchov a Strahovským tunelem opět na Malovanku a zpět na Strahov, kde mohli účastníci ještě sledovat ze svých aut promítání filmu Selský rozum.

Na FB stránce Milionu chvilek můžete shlédnout i záznam závěru akce, kdy Benjamin Roll za velkého aplausu vypustil do vzduchu balonky s figurínou Babiše. Dodal, že se snad dočkáme i skutečného odchodu Babiše z politiky.

Na místě naopak již nebyl Mikuláš Minář, který z vedení Milionu chvilek loni odstoupil a založil nové politické hnutí Lidé PRO. S tímto hnutím se vydal sbírat podpisy občanů tentokrát do Plzně a do Českých Budějovic.

📅 16.02. 2021

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.