Co se do knihy nevešlo

📅 21.03. 2021

Už ve čtvrtek 18. února vyjde dlouho očekávaná kniha Očima mladého aktivisty. Ještě předtím přinášíme několik krátkých příběhů, které se do knihy už nevešly.

Ve středu 1. května 2019 pořádala KSČM v Praze tradiční prvomájový mítink, ovšem netradičně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Jako vždy dorazilo i mnoho odpůrců komunismu. Jeden z nich se dostal do sporu s komunistou, ten na něj vytáhl pepřový sprej a nastříkal mu ho do xichtu. Italský komunista do zasaženého ještě kopal. Následně se okolo seběhlo několik dalších antikomunistů, kteří zasaženého posadili na schody a poskytovali mu první pomoc. Byla přivolána i záchranná služba. Po chvíli sanitka dorazila na místo, ale zasaženého ošetřila jen na místě, nakonec ho neodvezla. Zato útočníka odvezla policie.

Vzpomínáte, jak probíhaly oslavy státního svátku 28. října 2016? Zatímco Miloš Zeman jako každý rok rozdával na Pražském hradě státní vyznamenání, na Staroměstském náměstí se konala velká demonstrace, kterou moderoval Michal Horáček, a zúčastnil se jí i pamětník holocaustu Jiří Brady. Ten měl být původně vyznamenán na Pražském hradě, ale nakonec nebyl. Když už přiletěl z Kanady do Prahy, pozval ho ještě předtím Jan Kraus do své talk show. Ta měla být odvysílána jako vždy ve středu 26. října večer. Televize Prima ale nečekaně odvysílala místo toho starší díl této talk show. Proti tomu se hned zvedla vlna nesouhlasu, protože řadu diváků to zklamalo. Mnozí diváci přitom už ze sociálních sítí věděli, že hostem aktuálního dílu byl Jiří Brady, a na začátku pořadu také řada známých osobností vyslovila znepokojení nad politikou Miloše Zemana i Andreje Babiše. Další den dopoledne se k tomu vyjádřil i Jan Kraus, který podotkl, že kdyby někdo vystřihl z pořadu určitou část, tak by to byla už cenzura. Prima ale tvrdila, že se k ní sestříhaný pořad nedostal včas, a proto ho nestihla odvysílat, i když je to těžko uvěřitelné. Nakonec byl pořad odvysílán mimořádně ve čtvrtek večer.

Knihu Očima mladého aktivisty si už teď můžete objednat na stránkách nakladatelství Pointa nebo v e-shopech největších českých knihkupectví. Pokud se do té doby otevřou knihkupectví, od 18. května bude kniha v prodeji i tam za 249 Kč. Některé e-shopy ovšem knihu nyní nabízí se slevou.

📅 21.03. 2021

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.