Aktivisté protestovali před budovou České televize

📅 26.11. 2020

Ve středu okolo poledne se před budovou České televize začali scházet aktivisté, aby protestovali proti jednání Rady ČT. Diskutovali jsme s kontroverzním radním Lubošem Xaverem Veselým. Potkali jsme i Zdeňka Šarapatku, Jana Hrušínského a Michala Horáčka. Policisté nám kontrolovali občanky, a pak jsme jim oznámili podezření z protiprávního jednání radních, kteří právě volili novou dozorčí komisi. Už náhlé odvolání Dozorčí komise, která je poradním orgánem Rady ČT, bylo totiž protiprávní.
Na místo po chvíli přijela policie, a ta kontrolovala všem občanky. Policie tvrdila, že člověk může sice stát na chodníku, ale pokud drží transparent, už se jedná o shromáždění, které by muselo být předem nahlášeno na magistrátu.
Xaver nám sdělil, že se rada zatím nechystá odvolat ředitele ČT. Uvidíme, jestli nekecal. Už odvolání dozorčí komise vyvolalo bouři, protože to vypadá jako první krok k ovládnutí České televize mocenskou skupinou Jany Bobošíkové, do které patří i další radní Lipovská a Matocha. Všichni si pamatujeme na televizní krizi před dvaceti lety, kdy byla Bobošíková jmenována ředitelkou zpravodajství. Obáváme se, že pokud by Českou televizi ovládli podobní lidé, začali by cenzurovat zpravodajství a publicistiku, a lidé by se už z televize nedozvěděli, že Zeman, Babiš i Okamura jsou lháři, darebáci a podvodníci.
Jan Hrušínský označil odvolání dozorčí komise za kriminální čin. V předsálí ČT mohli zájemci poslouchat zvukový přenos z jednání Rady ČT. Účast veřejnosti na jednání však nebyla povolena z důvodu pandemie koronaviru.
Novými členy Dozorčí komise byli nakonec zvoleni: Michal Petrman, Petr Juchelka, Jan Lamser, Eva Hubková a Zuzana Prokopcová.

📅 26.11. 2020

Si

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.