6 důvodů proč (začít) posilovat

📅 16.09. 2020

Jestli chcete začít posilovat kvůli náklonnosti ženského pohlaví, tak vás musím zklamat. Nefunguje to tak, jak by se mohlo zdát. Jelikož si člověk často odepírá společenský život, aby byl aspoň 4x týdně ve fitku, tak ani nemí moc místo, kde by vás někdo obdivoval.

Ve fitku?

Tam fakt ne. V každém fitku bude někdo nabušenější než vy, pokud chcete být naturál.

Proč tedy posilovat?

💪 #1. důvod: Respekt

Když zvedáte a naberete něco na hmotě, tak si ostatní nebudou na vás dovolovat. Od doby, co jsem trochu nabral se mi nestalo, aby do mě někdo na ulici schválně vrazil ramenem. Lidi se mi vyhýbají a je to super.

Respekt si člověk získá i v jednání s jinými muži. Nevyjedou na vás. Snaží se udržet emoce na uzdě a nesnaží se vás tolik tlačit do kouta.

💪 #2. důvod: Míň konfiktů

Je zajímavý, že většina fitnessáků jsou takoví beránci. Většina z nich totiž není násilná a proč by také byla? Nikdo do nich raději nereje, lidi na nás nejsou face to face zlí, protože mají právě “strachorespekt” (teda důchodkyně nadávají furt, ale to asi jenom proto, že blbě vidí).

💪 #3. důvod:Náplň života a vášeň

Fitko je život. Necelé 2 hodiny 4x týdně je docela značná porce času, ale je to něco, co bude váš koníček, něco co budete nesnášet a milovat zároveň.

Na fitko budete myslet furt, ať se vám do něj chce nebo ne. Stane se z toho trochu posedlost v tom dobrém slova smyslu. 🙂

💪 #4. důvod:Obdiv

Lidé vás budou obdivovat, za vaši pevnou vůli něco dělat a vydržet u toho. A často budete slýchat: “Taky bych měl se sebou něco dělat” nebo “já bych rád něco dělal, ale nemám kdy”. Aniž byste se na to ptali. Lidé se prostě sami od sebe ve vaší přítomnosti budou cítit podřadně. Vůbec nevím proč chodí takhle do defenzivy, ale nebudu lhát, je to docela příjemný.

💪 #5. důvod:Něco se naučíte

Budete toho víc vědět o výživě a anatomii. Ne jako lékaři, nebude z vás nutriční poradce, ale budete mít víc znalostí než 95 % populace. A to je fajn, ne?

💪 #6. důvod:Budete mít ze sebe radost

Asi nejdůležitější. Budete mít sami ze sebe radost, co jste dokázali a co děláte. Je hezký, když kvůli více svalům musíte vyhodit svoje trička, protože vám jsou už malé. Aspoň si na chvíli připadáte jako Hulk, ale to zmizí tím, že si koupíte trička větší :))

Velkou radost budete mít i ze svého progressu, kolik toho zvednete. Bohužel v tréninku vás bude čekat spousta překážek a věcí, které vás vrátí o několik měsíců zpět. Křivka zlepšování není jen dopředu, jak jsem si myslel. Ale o tom snad někdy jindy 🙂

Tak co, jdete taky zvedat? :))

📅 16.09. 2020

Anarchokapitalista, marketér a zakladatel Žumpalistů!

3 thoughts on “6 důvodů proč (začít) posilovat

 1. No, šťastnej z toho, kolik zvedneš… Neměl bys to přehánět jak totálně toxicky maskulinní candát. Já jsem spíš rád, kolik toho uběhnu a kolik dokážu unést delší dobu/na delší vzdálenost. Silovej tréning je fajn, ale když necvičíš technicky správně a přeháníš to se zátěží nebo se neprotahuješ před a po výkonu, sice se nakorbíš, ale taky si pěkně vykundíš svalový úpony a samotný svaly ti budou tuhnout a nebudeš ohebnej, budeš prostě jenom člověk, co dokáže zvedat těžký váhy…

  1. Jasný, každý máme jiné cíle. 🙂

   Jinak k tomu protahování před tréninkem, tak u silových sportů protahovánání před tréninkem je spíš kontraproduktivní a hrozí kvůli němu řada zraněních. Pokud myslíš statické protahování. Dynamické je naopak dobré (ale místo něho lze zařadit zahřívací série).

   Svaly tuhnou hlavně z nic nedělání, ne z posilování :).

   Nicméně sám na sobě cítím, že silový trénink je nahovno, když chceš mít pak větší vytrvalost, ale je to trade-off, který jsem ochoten podstoupit. Vytrvalost nepotřebuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.